Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Jak wybrać akcesoria do czyszczenia zębów dla psa?

Dbanie o prawidłową higienę jamy ustnej swojego psa pozwala ograniczyć ryzyko choroby zębów i przyzębia. Regularne stosowanie akcesoriów dentystycznych dla psów pozwala usunąć osad, który z biegiem czasu mógłby przekształcić się w kamień nazębny.

Jakie akcesoria do mycia zębów dla czworonoga kupić?

Warto zainwestować w naturalne gryzaki do czyszczenia zębów dla psa. Zwróć uwagę na pyszne i zdrowe przysmaki z jagnięciną, kaczką, królikiem, łososiem, tuńczykiem i wołowiną. Żucie gryzaka daje rozrywkę i jednocześnie pomaga utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej. Warto zainwestować także w smaczne skóry wołowe. Takie przekąski nie tylko usuwają płytkę nazębną, lecz także jej zapobiegają. Aby uchronić czworonoga przed silnym bólem zębów i infekcją dziąseł, regularnie podawaj mu gryzaki dentystyczne. Należy jednak pamiętać, że niektóre psy mogą reagować wystąpieniem alergii pokarmowej, szczególnie na dodatki z wołowiną. Dotyczy to w szczególności ras wrażliwych, takich jak buldog francuski. Przed podaniem pupilowi gryzaka, upewnij się, że nie ma alergii.

Szczoteczki i pasty dla psów – niezbędne artykuły do higieny jamy ustnej

Właściwa higiena jamy ustnej psa wpływa pozytywnie na jego zdrowie i samopoczucie. Aby zadbać o uzębienie czworonożnego przyjaciela, potrzebujesz pasty i szczoteczki. Zastanawiasz się, jak przyzwyczaić psa do mycia zębów? Sięgnij po pastę enzymatyczną o smaku pieczonego kurczaka. Produkt zawiera enzymy, które skutecznie rozkładają resztki pożywienia. Jeśli nie musisz zachęcać ulubieńca do czyszczenia zębów, możesz też wybrać pastę miętową. Sprawdzonym i skutecznym rozwiązaniem są również szczoteczki zakładane na palec, które chronią przed powstawaniem kamienia nazębnego. Jedna szczoteczka myje zęby, a druga masuje dziąsła. Ponadto możesz sięgnąć po specjalny spray, który czyści zęby i rozprawia się z nieświeżym oddechem. To kompleksowe rozwiązanie w domowej higienie jamy ustnej. Aby produkt przyniósł spodziewane efekty, stosuj go 1–2 razy w tygodniu.