Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Domki i gniazda dla ptaków

Liczba produktów: 3

Domek dla ptaków, czyli budka lęgowa, to niezbędne akcesorium dla każdego, kto chce umożliwić swoim pupilom założenie rodziny. Domek lęgowy musi spełniać kilka kryteriów, aby papużki lub kanarki chciały w nim zamieszkać i mogły komfortowo wysiadywać jajka. Warto jednak pamiętać, że samo powieszenie domku nie spowoduje, że ptaki przedłużą gatunek. Na to potrzeba czasu i odpowiednich warunków.

Jak wybrać domek lęgowy dla papużki, kanarka, mewki lub nimfy?

Wybierając domek lęgowy, oprócz dobrania jego rozmiaru do wielkości podopiecznych, trzeba zwrócić uwagę na to, aby miał dużą komorę lęgową umieszczoną na odpowiedniej wysokości. Jeżeli wlot będzie za wysoko, ptaki mogą mieć problem z wleceniem do domku, szczególnie gdy nie będą widziały jego dna. Za mała odległość między otworem a gniazdem może z kolei skutkować tym, że pupile będą lądowali na jajkach.

W budce lęgowej musi być ciemno, dlatego trzeba ją powiesić z dala od intensywnego źródła światła. Wybierając domek, najlepiej zdecydować się na model, którego otwór wlotowy będzie idealnie dopasowany do wielkości przyszłych lokatorów, dzięki czemu do środka nie będzie wpadało za dużo światła. Na dno budki lęgowej trzeba wsypać trociny, gałązki, trochę sianka – dzięki takiemu gniazdu jajka nie będą turlały się po dnie.

Budka lęgowa dla papużki

W naszym sklepie dostępne są m.in. budki lęgowe dla papużek. Ich parametry są idealnie dostosowane do potrzeb lęgowych tych ptaków. Wykonany z drewnianej sklejki domek o wymiarach 15 × 14 × 20 cm oraz otworze wlotowym o średnicy 45 mm można bez problemu zamontować w lub na klatce dzięki zestawowi haczyków. W środku jest niezbędne zagłębienie na gniazdko. Budkę otwiera się od góry, dzięki czemu łatwo ją wyczyścić.