Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Dozownik karmy dla kotów

Poidełka i dozownik karmy dla kota – co wybrać?

Jedzenie i picie to bez wątpienia jedne z podstawowych kocich potrzeb. Ich opiekunowie mogą wybrać przydatne do tego akcesoria dzięki szerokiej ofercie dozowników i poidełek dla kota. Ciekawym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojego zwierzaka może być automatyczny karmnik dla kota.

Koty to wybredne futrzaki, dlatego karmienie ich nie zawsze jest łatwym zadaniem. Jedno jest jednak pewne – koty są mięsożercami i niezbędna do ich prawidłowego funkcjonowania jest duża ilość białka zwierzęcego w diecie. Na rynku dostępne są zdrowe karmy dla zwierząt w formie suchej oraz mokrej, które zawierają mięso, a także podroby, czy też tłuszcz zwierzęcy. Warto wybierać takie, które w składzie mają dużą zawartość produktów pochodzenia zwierzęcego. 

Jeżeli na co dzień karmisz kota suchą karmą, to całkiem praktycznym rozwiązaniem dla Ciebie mogą być karmniki dla kotów działające z automatu. Wygodną opcją z pewnością będzie też poidełko na wodę. Dzięki takim akcesoriom możesz zapewnić swojemu kotu odpowiednią ilość posiłków dziennie – nawet jeśli jesteś zapracowany i nie możesz w dowolnym momencie nakarmić czworonoga. Automat zrobi to za Ciebie.

Automat na karmę dla kota

Automatyczny dozownik karmy dla kota to rozwiązanie dobre dla każdego podopiecznego. W sposób szczególny sprawdzi się jednak u kocich opiekunów, którzy zmuszeni są zostawiać swoje zwierzaki same w domu na wiele godzin. Dzięki podajnikowi na karmę kot otrzyma na bieżąco odpowiednią porcję jedzenia. Rozwiązanie to zapobiega również przejedzeniu się lub niedokarmianiu zwierzęcia. Karma w pojemniku podajnika jest przechowywana w sposób, dzięki któremu nie wietrzeje.

Dobrą propozycją jest przezroczysty pojemnik na karmę dla kota. W ten sposób można łatwo kontrolować jego zawartość i napełnić, kiedy karma się skończy. Udogodnieniem są automatyczne podajniki karmy z wyświetlaczem ładowane przez kabel USB, które wyposażone zostały w wiele ciekawych funkcji w tym w możliwość odtwarzania nagrania głosowego, aby zawołać zwierzę na posiłek. Mają one też wbudowany timer, dzięki czemu można zaprogramować automatyczne karmienie zwierząt o konkretnych porach dnia.

W dzisiejszych czasach dodatkową funkcją jest możliwość sterowania karmnikiem dla kota za pomocą aplikacji mobilnej w smartfonie. W ten sposób dozownik karmy dla kotów łączy się z telefonem za pośrednictwem sieci wi-fi i umożliwia Ci zdalne ustawienie karmienia zwierzaka określoną ilością karmy. Możesz w ten sposób też podglądać i nagrywać zwierzaka. To świetne rozwiązanie na przykład w sytuacji, gdy musisz nagle wyjść z domu i nie masz czasu, aby nakarmić pupila.

Automatyczne poidełko dla kota

Nie tylko karma, ale i woda może być podawana na bieżąco. Pamiętaj, że kot potrzebuje się nawadniać bez względu na to, jaką karmę mu podajesz. Redukuje się w ten sposób ryzyko infekcji dróg moczowych i wspiera pracę nerek, które oczyszczają organizm z niepotrzebnych i szkodliwych substancji. Aby zachęcić kota do picia, zdecyduj się na poidełko dla kota. Do wyboru są modele o różnej pojemności, wyglądzie, filtrach i sile strumienia, który możesz regulować do potrzeb danego kota.

Wybierając fontannę dla kota, zapewniasz mu dostęp do świeżej i czystej wody. Akcesoria te wyposażone są bowiem w filtry, które oczyszczają i zmiękczają wodę, a także wyłapują z niej sierść, resztki karmy czy inne zanieczyszczenia. Dzięki poidełkom kot będzie bardziej zachęcony do spożywania wody. To znacznie bardziej higieniczna opcja niż picie wody stojącej przez cały dzień w misce.