Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 99 zł

Zdarza się, że koty ignorują miski wypełnione wodą, jest to dosyć ryzykowne zachowanie. Twój pupil tak samo, jak Ty potrzebuje wody do codziennego funkcjonowania. Zwykle dorosły kot powinien dziennie wypijać około 50 mililitrów wody na 1 kilogram masy zwierzaka. 

Warto wiedzieć, że odpowiednia ilość wypijanej wody wspomaga pracę nerek kota. Co więcej, zapobiega także chorobom układu moczowego. Sprawdź, co zachęci Twojego kota do codziennego picia wody!

Jak działa poidełko / fontanna dla kota?

Poidełko / fontanna dla kota przydaje się szczególnie u tych zwierzaków, które spożywają karmę suchą. Jeśli Twój kot spożywa na co dzień mokrą karmę, to przyswaja wystarczające ilości wody wraz z jedzeniem. 

Fontanny dla kotów wprowadzają przepływ wody, jednocześnie ją filtrując, dzięki temu woda zdaje się kotu znacznie atrakcyjniejsza. Dzięki temu Twój kot znacznie częściej skorzysta z okazji napicia się. To znacznie bardziej komfortowa opcja, niż picie przez kota wody z miski, która przez cały dzień stoi w jednym miejscu. Mimo wszystko taka woda może zabrudzić się nawet od unoszącego się w powietrzu kurzu. 

Dzięki ciągłej cyrkulacji woda zachowuje świeży smak oraz nie przyjmuje nieatrakcyjnych dla kota zapachów. Ponadto niektóre z naszych filtrów dodatkowo wzbogacają wodę o tlen.

Co ważne, niektóre fontanny oferują też opcję delikatnego chłodzenia wody. Oznacza to, że nawet w ciepły dzień Twój zwierzak może się nieco ochłodzić. Pompa pracująca w fontannie funkcjonuje na tyle cicho, że Twój pupil się jej nie przestraszy i w spokoju się nawodni. Korzystając z fontanny, nie musisz się również obawiać o rozlewanie wody lub przesuwanie miski. Poidełka (fontanny) tego typu są specjalnie zabezpieczone przed niekontrolowanym przesunięciem. 

Oferujemy fontanny zarówno dla pojedynczych kotów, jak i takie, z których korzysta kilka pupili jednocześnie. Jeśli często podróżujesz ze swoim kotem, to warto wybrać przenośne poidełko dla kota w formie butelki z miską. Dzięki temu w każdej chwili napoisz swojego czworonożnego przyjaciela.

Przejrzyj ofertę naszych poidełek i zapewnij swojemu pupilowi dostęp do świeżej, czystej i chłodnej wody! (ceny zawierają podatek VAT)