Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Jakie są drapaki dla kota i dlaczego powinien je mieć każdy mruczek?

Liczba produktów: 20

Drapak to podstawowy element każdej kociej wyprawki. Naturalnym odruchem mruczków jest drapanie. W ten sposób nie tylko ścierają rosnące pazurki, lecz także oznaczają swój teren oraz gimnastykują się. Zapoznaj się z ofertą drapaków dla kota i wybierz ten, który najbardziej przypadnie do gustu Twojemu mruczkowi.

Rodzaje drapaków dla kotów

Oferta obejmuje drapaki różnych rozmiarów, kształtów, kolorów, zrobione z rozmaitych materiałów. Wielkość drapaka powinno się dostosować do wielkości kota. Jeśli chodzi o kolor, to wybór zależy wyłącznie od preferencji właściciela. Bez trudu można dopasować wygląd drapaka dla kota do wnętrza mieszkania. Ze względu na rodzaj powierzchni do drapania wyróżnia się drapaki wykonane z takich surowców, jak: sizal (włókno otrzymywane z agawy sizalowej, pod postacią plecionek lub sznurów), juta, karton, naturalne drewno. Z kolei szkielet kocich drapaków wykonany bywa zazwyczaj z drewna, sklejki, płyt wiórowych. Materiały te są trwałe, odporne na kocie zabawy i pozwalają na wykonanie drapaków w rozmaitych kształtach.

Drapaki dla kota pionowe i poziome

W zależności od tego, jak zachowuje się mruczek, do wyboru są drapaki pionowe i poziome. Jeśli zwierzę woli drapać dywan czy inne znajdujące się na ziemi przedmioty, to najlepszym rozwiązaniem dla niego będą poziome drapaki, na przykład model w postaci maty z zawieszonymi dodatkowo zabawkami. Ciekawą propozycją są drapaki o opływowych kształtach, które wyglądają niemal jak designerski mebel. Z kolei jeśli widzisz, że zwierzę woli drapać pionowe powierzchnie, np. futrynę, ścianę, kanapę, wskazany jest drapak w formie słupka lub tablicy do przymocowania na ścianie. Jeśli ma się wystarczająco dużo wolnego miejsca, można zdecydować się na drapak dla kota z legowiskiem. Rozwiązanie to będzie stanowiło bezpieczną kryjówkę, miejsce do odpoczynku i zabawy w jednym.