Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Jakie są drapaki dla kota i dlaczego powinien je mieć każdy mruczek?

Liczba produktów: 21


Drapaki dla kota

Podstawowy element wyprawki, czyli drapaki dla kota

Naturalnym odruchem mruczków jest drapanie. W ten sposób nie tylko ścierają rosnące pazurki, lecz także oznaczają swój teren oraz gimnastykują się poprzez rozciąganie mięśni grzbietu. Zapoznaj się z ofertą drapaków dla kota i wybierz ten, który najbardziej przypadnie do gustu Twojemu mruczkowi.

Rodzaje drapaków dla kotów

Oferta obejmuje drapaki różnych rozmiarów, kształtów, kolorów, zrobione z rozmaitych materiałów. Wielkość drapaka powinno się dostosować do wielkości kota. Jeśli chodzi o kolor, to wybór zależy wyłącznie od preferencji właściciela. Ze względu na bardzo szeroki wybór drapaków dla kotów, bez trudu można dopasować wygląd takiego gadżetu do wnętrza mieszkania. 

Ze względu na rodzaj powierzchni do drapania wyróżnia się drapaki wykonane z takich surowców, jak: sizal (włókno otrzymywane z agawy sizalowej, pod postacią plecionek lub sznurów), juta, karton, naturalne drewno. Z kolei szkielet kocich drapaków wykonany bywa zazwyczaj z drewna, sklejki, płyt wiórowych. Ciekawym rozwiązaniem może być też tekturowy drapak dla kota. Wszystkie te materiały są trwałe, odporne na kocie zabawy i pozwalają na wykonanie drapaków w rozmaitych kształtach.

Pionowy czy poziomy drapak dla kota?

W zależności od tego, jak zachowuje się mruczek, do wyboru są drapaki dla kotów w formie pionowej i poziomej. Jeśli zwierzę woli drapać dywan czy inne znajdujące się na ziemi przedmioty, to rozwiązaniem dla niego będą poziome drapaki, na przykład mata do drapania z zawieszonymi dodatkowo zabawkami. Ciekawą propozycją są drapaki o opływowych kształtach, które wyglądają niemal jak designerski mebel. 

Jeżeli jednak widzisz, że zwierzę woli drapać pionowe powierzchnie, np. futrynę, ścianę, kanapę, to rozwiązaniem będzie solidny słupek do drapania. Pamiętaj o tym, że drapak dla kota w formie pnia nie powinien być niższy niż 100 cm. Ciekawą alternatywą w formie pionowej może być także tablica do drapania przymocowywana do ściany

Jeśli masz wystarczająco dużo wolnego miejsca w mieszkaniu, możesz zdecydować się na drapak dla kota z legowiskiem. Legowisko dla kota będzie stanowiło bezpieczne schronienie, miejsce do odpoczynku i zabawy w jednym. Drapaczki dla kotów mogą też pełnić funkcję ich kryjówki. Taki mebel jest często wyposażony w dodatkowe akcesoria – na przykład hamak, poduszkę i inne gadżety do spania. Ciekawym rozwiązaniem może być także domek dla kota.

Stabilny drapak – zabawka do drapania dla kota

Dorosłe koty mają inne wymagania niż małe kociaki. W przypadku kociąt trafionym wyborem będzie mały drapak z tektury, który jest miękki i nie uszkodzi delikatnych małych pazurów. Kociaki są niezdarne dlatego najlepiej wybrać dla nich drapak pionowy, na przykład w formie wieży. Taki drapak zapewni stabilność zarówno samej zabawki, jak i zwierzaka. Oczywiście bardzo ważny jest odpowiedni rozmiar konstrukcji, aby maluch mógł do niej dosięgnąć. 

W przypadku kotów dorosłych warto zdecydować się na solidny i stabilny drapak. Jeżeli dysponujesz przestrzenią w mieszkaniu, to odpowiednim wyborem będzie duży drapak dla kota. Najbardziej stabilną konstrukcję zapewni drapak sufitowy, który jest mocowany do sufitu za pomocą długich śrub. Drapak sufitowy to bardzo bezpieczne rozwiązanie dla Twojego kota. Wybierz solidny drapak dla swojego pupila i ciesz się jego radością!