Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Gryzaki dla gryzoni – zdrowy przysmak dla zwierzaka

Małe zwierzęta, takie jak chomiki, króliki czy szynszyle nieustannie lubią coś gryźć i przeżuwać. Już dziś, zapewnij im zdrowy przysmak, a przy tym zajęcie na długie godziny. W naszym sklepie zoologicznym znajdziesz gryzaki dla chomika, myszy czy koszatniczki. Umożliwiają one ścieranie zębów u gryzoni, dbając jednocześnie o czystość jamy ustnej Twojego pupila. 

Naturalne gryzaki dla gryzoni – cenna przekąska na długie godziny

Producenci akcesoriów dla małych zwierząt domowych prześcigają się w tworzeniu różnorodnych gryzaków dla chomika, królika czy świnek morskich. Właśnie takie produkty znajdziesz w naszym sklepie. Są to między innymi zabawki wykonane z drewna. Ich elementy mogą być połączone naturalnym sznurkiem. Niekiedy umieszczone są w nich dodatkowe elementy, które mają zainteresować pupila zabawką, np. dzwoneczek czy kolorowe troczki. Możesz zdecydować się także na naturalny gryzak dla królika wykonany z trawy czy sizalu.

Gryzaki dla chomika i zabawki wykonane z sizalu mogą przypominać warzywa takie jak marchewki czy pietruszki. Produkty te występują najczęściej w neutralnych, naturalnych kolorach. Bywają też tak farbowane, by bardziej przypominać warzywa.

Gryzaki dla gryzoni są dostosowane wielkością do rozmiaru zwierzęcia. Produkty te dostępne są ponadto w wielu kształtach i kolorach. Zobacz m.in. modele w formie kul. Wykonywane są one zarówno z plecionej trawy, jak i z drewna.

Gryzak dla chomika – dlaczego jest niezbędny?

Zęby gryzoni rosną przez całe ich życie. Odpowiednio dobrany gryzak dla królika czy chomika pomaga ścierać zęby i utrzymuje je w odpowiedniej długości, aby nie raniły jamy ustnej. To nie wszystko, bowiem gryzaki dla chomika służą jako zabawki i źródło stymulacji na długie godziny. Pamiętaj, że jeśli chomik nie ma dostępu do odpowiednich przedmiotów do gryzienia, może zacząć gryźć elementy klatki, a nawet wygryzać swoje futerko. Te niepozorne przedmioty w formie marchewki, wiklinowej kuli czy piłki z trawy wspomagają prawidłowy rozwój gryzoni, zapobiegając nudzie i destrukcyjnym zachowaniom.