Gryzaki dla psa

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 13-24 z 42

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Zabawka do gryzienia dla psa – jaką odgrywa rolę?

Naturalną potrzebą psów jest gryzienie i żucie. Pozwala ono nie tylko zadbać o zdrowie dziąseł i zębów, ale również stwarza idealne warunki do odstresowania i zrzucenia z siebie nadmiaru emocji przez psa. Z tego właśnie powodu gryzaki dla psa powinny stać się stałym elementem codzienności.

Do wyboru każdy opiekun ma co najmniej kilka ich rodzajów. Podstawowy podział dotyczy naturalnych gryzaków, czyli suszonych części odzwierzęcych, które pies może gryźć i zjadać, a także gryzaków syntetycznych, na przykład wykonanych z gumy – czyli popularnych zabawek do gryzienia.

Na każdym etapie życia psa gryzaki odgrywają istotną rolę. Bez względu na to, w jakiej formie je wybierzesz, powinny być pozbawione sztucznych substancji, na przykład barwników, konserwantów. Pamiętaj, że prócz zaspokajania swojego naturalnego instynktu, dzięki gryzakom pies może też usuwać np. kamień nazębny albo łagodzić swędzenie dziąseł, gdy chodzi o szczenięta. Z tego powodu musisz uważnie dobierać takie zabawki i gryzaki dla swojego pupila.

Naturalne gryzaki dla psa – zdrowe przekąski dla pupila

Jeżeli chcesz dołożyć do diety swojego psa coś pysznego, a przy tym zdrowego, naturalne gryzaki dla psa będą doskonałym wyborem. Czworonogi je uwielbiają, bo są zwyczajnie smaczne. Występują w kilku różnych gatunkach, adekwatnych do gatunków mięs. Z tego powodu znajdziesz na przykład wołowe wymiona, a gdy Twój pies jest uczulony na wołowinę, możesz zdecydować się na jelita jagnięce czy kurze łapki.

Gryzaki naturalne różnią się też twardością. Te zdrowe przysmaki w formie uszu króliczych mogą być idealne jako gryzaki dla szczeniąt albo psów starszych. Z kolei poroże jelenia sprawdzi się dla dorosłych psiaków z dużą potrzebą gryzienia, instynktem niszczycielskim, a przy tym mocnymi, zdrowymi zębami.

Gryzaki dentystyczne dla psów – nie tylko przysmaki

Gryzaki dentystyczne pomagają dbać o higienę jamy ustnej. Co prawda nie oferują zastępstwa do mycia zębów czy stosowania preparatów rozpuszczających kamień, ale mogą być bardzo pomocne psim zębom. Mogą występować w dwóch formach. Czasami są to naturalne przysmaki o niejednolitej fakturze ścięgien, co sprawia, że zęby psa czyszczą się mechanicznie. Bywają też przysmaki dla psów stworzone dla zdrowia zębów i dziąseł. W takim przypadku nie tylko zaspokoją potrzebę żucia, ale też oczyszczą zęby dzięki dodatkowi substancji niszczących osad i kamień nazębny.

W końcu mogą to też być gumowe gryzaki dla psa. W tej formie dobrze, aby były wyposażone w wypustki czy kanaliki, w które podczas gryzienia mieści się ząb psa. W tej formie sprawdzą się nawet dla starszych psów. Bardzo często mają dodatek naturalnych aromatów, np. mięty, aby poprawić oddech psa.

Na co zwrócić uwagę, wybierając gryzak dla psa?

Podobnie jak podczas wyboru każdej rzeczy dla pupila, warto zwrócić uwagę na rozmiary i rasę czworonoga. Dla małych i średnich psów odpowiednie będą zupełnie inne zabawki i gryzaki niż dla przedstawicieli dużych ras. Wybierając naturalne gryzaki, kieruj się preferencjami Twojego pupila, ale również zwróć uwagę na jego wiek i możliwości. Żwacze wołowe czy skóra królika to bezpieczne propozycje dla wszystkich zwierzaków, również małych psów. Będą też dobre jako gryzaki dla szczeniąt.

W przypadku gumowych zabawek upewnij się, że pies... ich nie połknie albo nie odgryzie kawałka! Istotne są tutaj twardość gryzaka, dostosowana do możliwości i potrzeb psa, a także jego zdolności do niszczenia. Niemniej ważne jednak będą wiek, stan zębów czy preferencje samego psa.

Są czworonogi, które nie lubią bawić się innymi zabawkami niż piszczące, co bywa z kolei uciążliwe dla opiekuna. Możesz też zdecydować się na zabawki sznurkowe, które świetnie sprawdzają się w usuwaniu resztek jedzenia spomiędzy psich zębów, a do tego masują dziąsła. Dzięki różnym kształtom, w których są dostępne, bez problemu uda Ci się dobrać na przykład szarpak albo piłkę na sznurku – to ułatwia właścicielom psów trafienie w gusta pupili.