Higiena i pielęgnacja psa

Liczba produktów: 56

Pielęgnacja psa to troska o jego zdrowie, higiena sierści, łap, pazurów, uszu, oczu, zębów. Mamy do tego celu zestaw bardzo pomocnych preparatów i akcesoriów. W zakres higieny wchodzą również sprzątanie po pupilu oraz regularne wizyty u weterynarza.

Pielęgnacja sierści psa

Aby utrzymać psią fryzurę w nienagannym stanie, trzeba ją często czesać. Świetnie sprawdza się do tego celu gumowa rękawica do wyczesywania, która może być używana także w kąpieli. Rodzaj stosowanych zabiegów pielęgnacyjnych oraz bardziej specjalistycznych akcesoriów uzależniony jest od rasy czworonoga.

Do przemywania łapek lub usuwania drobnych zabrudzeń warto mieć w domu nawilżane chusteczki do czyszczenia przeznaczone dla zwierzaków. Mają przyjemny zapach i są nasączone wyciągiem z aloesu.

Higiena oczu i uszu

Dbanie o czystość uszu ułatwiają specjalne preparaty, np. krople ze srebrem koloidalnym, które nie tylko nawilżają przewody słuchowe, ale także zapobiegają rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów. Z kolei płyn na ślady łez pomaga skutecznie i łagodnie usunąć zacieki pod oczami psa. Do usuwania wydzieliny z kącików oczu pomogą też krople lub specjalne chusteczki, które dodatkowo nawilżą i oczyszczą oczy oraz zapobiegną ich łzawieniu.

Woreczki i szufelki do sprzątania psich odchodów

Sprzątanie po własnym psie to obowiązek, który znacznie łatwiej wypełniać, stosując odpowiednie akcesoria. Woreczki na psie odchody, szufelki ułatwiające ich zbieranie oraz specjalne łapki, dyspensery do woreczków, a także kompostowalne woreczki leśne na psie odchody to sprzęt, w który warto się zaopatrzyć.

Pomocne bywają również spraye, które skutecznie eliminują nieprzyjemne zapachy (moczu, kału i wymiocin) oraz usuwają plamy.

Tego rodzaju preparaty są szczególnie polecane właścicielom psów znaczących teren oraz szczeniąt, które dopiero uczą się załatwiać potrzeby fizjologiczne na zewnątrz. Spray jest naturalny, biodegradowalny i bezpieczny do stosowania na różnych powierzchniach: panelach, parkietach, płytkach oraz wszelkiego rodzaju tkaninach, w tym dywanach i tapicerkach oraz powierzchniach wykonanych z metalu.