Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Higiena i pielęgnacja psa

Liczba produktów: 47

Higiena i pielęgnacja psa

Pielęgnacja psa – o czym pamiętać?

Pielęgnacja psa to troszczenie się przede wszystkim o jego zdrowie. Wiele osób zapomina, że podstawowa higiena psa będzie bardzo ważna w aspekcie zadbania o to, aby pupil żył długo i w dobrym zdrowiu. Usuwanie zabrudzeń, resztek wydzielin i dbanie np. o uzębienie jest w stanie przedłużyć Twojemu czworonogowi życie, o ile odpowiednio do tego tematu podejdziesz. Sprawdź, co warto wiedzieć i w co się zaopatrzyć!

Usuwanie sierści z... psa i powierzchni

Aby utrzymać psią fryzurę w nienagannym stanie, trzeba ją często czesać. Do pielęgnacji sierści świetnie sprawdzi się gumowa rękawica do wyczesywania, która może być używana także w kąpieli do rozprowadzania szamponu. Podobne akcesoria warto mieć również w celu usuwania sierści z mebli tapicerowanych. 

Do przemywania łapek lub usuwania drobnych zabrudzeń warto mieć w domu nawilżane chusteczki do czyszczenia przeznaczone dla zwierzaków. Mają przyjemny zapach i są nasączone substancjami pielęgnacyjnymi. Pamiętaj przy tym o obcinaniu pazurów, dbaniu o nawilżenie opuszek łap i usuwaniu sierści psa spomiędzy palców!

Higiena psa – dbanie o uszy i oczy

Dbanie o czystość uszu ułatwiają specjalne preparaty np. krople ze srebrem koloidalnym, które nie tylko nawilżają przewody słuchowe, ale także zapobiegają rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów. Z kolei płyn na ślady łez pomaga skutecznie i łagodnie usunąć zacieki pod oczami psa. Do usuwania wydzieliny z kącików oczu pomogą też krople lub specjalne chusteczki, które dodatkowo nawilżą i oczyszczą oczy oraz zapobiegną ich łzawieniu. Niektóre rasy mają do tego szczególną skłonność! Psa po takim zabiegu nagrodź przysmakiem.

Woreczki i szufelki do sprzątania psich odchodów

Sprzątanie po własnym psie to obowiązek, który znacznie łatwiej wypełniać, stosując odpowiednie akcesoria. Woreczki na psie odchody, szufelki ułatwiające ich zbieranie oraz specjalne łapki, dyspensery do woreczków, a także kompostowalne woreczki leśne na psie odchody to sprzęt, w który warto się zaopatrzyć.

Tego rodzaju preparaty są szczególnie polecane właścicielom psów znaczących teren oraz szczeniąt, które dopiero uczą się załatwiać potrzeby fizjologiczne na zewnątrz. Spray jest naturalny, biodegradowalny i bezpieczny do stosowania na różnych powierzchniach: panelach, parkietach, płytkach oraz wszelkiego rodzaju tkaninach, w tym dywanach i tapicerkach oraz powierzchniach wykonanych z metalu.

Zęby pod kontrolą, czyli higiena jamy ustnej

Na dobrą sprawę żadna karma dla psa nie sprawia, że higiena jamy ustnej nie jest potrzebna. O ile ważne są same czynności gryzienia i żucia, tak zabawek sznurkowych, jak i naturalnych gryzaków, o tyle to nie wystarcza. Bardzo ważne jest regularne mycie zębów albo dodawanie do wody preparatów, które usuwają osad. To z niego robi się następnie kamień nazębny! Dobrze dobrana pasta go skutecznie rozpuści, a do tego jest na tyle smaczna, że pies daje sobie szczotkować uzębienie i dziąsła.

Higiena jamy ustnej psa wymaga dobrania odpowiedniej szczotki. Może to być nakładka na palec albo szczoteczka na długim, profilowanym uchwycie. Ta ostatnia nadaje się do zębów psa dużego albo takiego, który ma długi pysk, a więc zęby nie są łatwo dostępne.

Higieniczne usuwanie psich zabrudzeń

Każdy pies przynajmniej raz w życiu załatwi się w domu albo zwymiotuje. Nie jest to higieniczne, dlatego w trosce o siebie i swojego pupila musisz zadbać o usunięcie resztek tych biologicznych wydzielin. Samo mydło nie wystarczy – warto zastosować preparat, który nie tylko usunie plamę, ale też zniweluje zapach. To ważne dla psów i kotów zwłaszcza mieszkających razem – miejsce zanieczyszczone moczem może być za chwilę obsikane przez inne zwierzę! Pomocne bywają również spraye, które skutecznie eliminują nieprzyjemne zapachy (moczu, kału i wymiocin) oraz działają odstraszająco.