Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Kagańce

Liczba produktów: 35

Kagańce dla psa

Kagańce dla psa – niezbędne informacje

Istnieje wiele powodów, dla których pies może lub powinien nosić kaganiec. Pierwszym są zachowania agresywne w stosunku do innych zwierząt czy ludzi. Kaganiec dla dużego psa może być przydatny w miejscach publicznych, gdzie jego założenie pupilowi jest niezbędne. Ponadto kagańce uniemożliwiają zjadanie znalezionych śmieci i są skuteczną ochroną przed trującymi przynętami. To chroni Twojego psa przed zagrożeniem zdrowia i życia.

Jeśli szukasz dla swojego pupila kagańca, który zapewni swobodne oddychanie i bezpieczeństwo, musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim istotna jest nie tylko konstrukcja, ale i materiał, z którego produkt jest wykonany. Fizjologiczny kaganiec dla psa to konstrukcja, która nie wywiera nacisku na pysk zwierzaka. Nie jest to jednak jedyny model, który znajdziesz w asortymencie.

Kaganiec musi pasować do psa i nie może krępować jego ruchów. Pies musi mieć możliwość swobodnego oddychania, zwłaszcza dyszenia, i picia. Niewłaściwy rozmiar kagańca może prowadzić do przegrzania i problemów z krążeniem, ponieważ psy wykorzystują dyszenie do regulacji temperatury ciała. Jeśli chcesz zadbać o komfort pupila, wybierz wygodny, odpowiednio duży kaganiec dla szczeniaka i dorosłego psa.

Kaganiec fizjologiczny – optymalny dla pupila

Kaganiec fizjologiczny dla psa to najbardziej komfortowy model. Może być wykonany z tworzywa sztucznego lub metalu – powlekanego albo nie. Wydaje się duży, jednak w parze z rozmiarem idzie zapewnienie pupilowi wygody, komfortu i bezpieczeństwa. W takim akcesorium Twój pies może swobodnie oddychać. Można też zakładać go na czas treningu – przez boczne otwory łatwo włożysz smaczki.

Kaganiec weterynaryjny – kiedy stosować model materiałowy?

Takie kagańce dla psów powinny być stosowane krótko i tylko w szczególnych przypadkach. Bardzo ściśle przylegają do pyszczka pupila, uniemożliwiając w ten sposób zarówno ugryzienie czy szczekanie, jak i dyszenie. Zazwyczaj jest to kaganiec dla psa materiałowy, jako że najłatwiej można go wyprać. Nie nadaje się jednak do zakładania psu na co dzień, bo nie pozwala mu ziajać.

Kaganiec koszykowy dla Twojego pupila

Jest to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj kagańca. Występuje w kilku wersjach, jeśli chodzi o materiał wykonania. Najpopularniejszy jest kaganiec metalowy, jednak wielu producentów oferuje również wytrzymałe kagańce skórzane z wysokiej jakości elementów. Alternatywą są lekkie, jednak najmniej trwałe kagańce z plastiku i tworzywa sztucznego.

Jaki kaganiec dla psa wybrać?

Szeroki wybór kagańców sprawia, że wielu opiekunów nie wie, na co się zdecydować. Przede wszystkim odpowiedni kaganiec dla psa powinien być właściwie dopasowany. Niektóre modele możesz lekko zaprojektować na potrzeby psiej kufy, np. wygiąć. Najważniejsze jest jednak, aby postawić na model, który jest trwały i wygodny dla pupila.

Jak wybrać kaganiec dla psa fizjologiczny albo jakikolwiek inny? Zmierz długość kufy od czubka nosa  do punktu między oczami oraz obwód kufy. Pamiętaj, że wymiary kagańca muszą być większe od kufy Twojego psiego przyjaciela. Kaganiec dla małego psa nie powinien spadać czworonogowi z głowy – to częsty problem ras brachycefalicznych, czyli z krótkimi kufami.

Czy pies na spacerze musi mieć kaganiec?

Dla wielu opiekunów kaganiec dla psa to jedyne zbędne akcesorium. Są jednak sytuacje, gdy założenie psu kagańca jest niezbędne. Dotyczy to wizyt weterynaryjnych, gdzie pysk psa znajduje się blisko twarzy lekarza i może stanowić zagrożenie. W niektórych miejscach, np. komunikacji miejskiej, kaganiec jest wymagany. Na ulicach w kagańcu i na smyczy muszą chodzić jedynie psy należące do ras agresywnych, a także te, które stanowią niebezpieczeństwo dla otoczenia.