Kagańce

Liczba produktów: 44

Jeśli szukasz kagańca dla swojego pupila, który zapewnia swobodne oddychanie i skuteczną ochronę,  jesteś w idealnym miejscu! W sklepie Hubun wysoka jakość idzie w parze z atrakcyjną ceną. Posiadamy szeroką gamę produktów. Znajdziesz u nas kaganiec metalowy, kaganiec skórzany oraz z tworzywa sztucznego. Zapewniamy także duży wybór rozmiarów. Z pewnością każdy właściciel czworonoga wybierze odpowiedni model dopasowany do potrzeb i możliwości. 

Kaganiec musi pasować do psa i nie może krępować jego ruchów. Pies musi mieć możliwość swobodnego oddychania i picia. Niewłaściwy rozmiar może prowadzić do przegrzania i problemów z krążeniem, ponieważ psy wykorzystują dyszenie do regulacji temperatury ciała. Zadbaj o komfort swojego psiego przyjaciela i kup wysokiej jakości kaganiec w najlepszej cenie.

Istnieje wiele powodów, dla których pies może lub powinien nosić kaganiec. Pierwszym jest oczywiście agresja. Kaganiec dla psa będzie przydatny także podczas wizyt u weterynarza czy podróży transportem publicznym. Ponadto, kagańce dla psów uniemożliwiają zjadanie znalezionych śmieci i są skuteczną ochroną przed trującymi przynętami. 

Kaganiec fizjologiczny

To najbardziej komfortowy kaganiec dla psa. Może być wykonany z tworzywa sztucznego lub metalu.  Jest elastyczny i przyjemny w dotyku. Ze względu na swoją wielkość umożliwia czworonogom nie tylko swobodne oddychanie i ziajanie, ale także picie wody i jedzenie smakołyków. 

Kaganiec weterynaryjny

Takie kagańce dla psów powinny być stosowane krótko i tylko w szczególnych przypadkach. Bardzo ściśle przylegają do pyszczka pupila, uniemożliwiając w ten sposób zarówno ugryzienie czy szczekanie, jak i dyszenie. 

Kaganiec koszykowy

Jest to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj kagańca. Może być wykonany z tworzywa sztucznego, skóry i metalu. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. 

Już dziś postaw na bezpieczeństwo i zamów najlepszy kaganiec!

Czy pies musi mieć kaganiec?

Mój pies nie potrzebuje kagańca - tak myśli wielu właścicieli czworonogów. Są jednak sytuacje, w których nawet najbardziej spokojny pies może wymagać takiego środka zapobiegawczego. Dobrym przykładem jest wizyta u weterynarza lub różnego rodzaju zabiegi. 

Jak dopasować kaganiec dla psa?

Zmierz długość kufy od czubka nosa do do punktu między oczami oraz obwód kufy. Pamiętaj, że wymiary kagańca muszą być większe od kufy Twojego psiego przyjaciela. 

Jaki kaganiec dla małego psa?

Dla małego psa kaganiec powinien być wykonany z tworzywa sztucznego lub skóry. 

Czy pies na smyczy musi mieć kaganiec?

I tak, i nie. Zasadniczo, przepisy kodeksu wykroczeń nie nakazują stosowania smyczy i kagańca. Jednak wiele gmin wprowadziło restrykcyjne przepisy wyprowadzania psów, dlatego warto dowiedzieć się u źródła. 

Czy pies musi mieć kaganiec na spacerze?

Jeśli chcesz mieć 100% pewność czy pies musi mieć kaganiec na spacerze, koniecznie sprawdź jakie lokalne prawo obowiązuje w aktualnym miejscu pobytu. Pamiętaj również, że wymagane jest noszenia kagańca podczas podróży komunikacją miejską.