Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Karma dla królika

Liczba produktów: 113

Karma dla królika

Jaka karma dla królika? Jak wybrać pokarm?

Domowe zwierzęta, jakimi są króliki, można karmić, przygotowując im samodzielnie posiłki. Wymaga to jednak wiedzy na temat tego, co jedzą dane gatunki oraz odpowiedniej suplementacji. Mimo to o wiele prościej i szybciej jest sięgnąć po gotowy pokarm dla królika. Dieta królików bazuje na produktach roślinnych i takich właśnie karm szukaj dla swojego pupila. W naszym sklepie zoologicznych znajdziesz zarówno karmy dla królików typu junior, które przeznaczone są dla młodszych osobników, a także granulaty, które pozwolą ci zadbać o dietę dorosłego zwierzęcia.

Karma dla królika junior – co powinna zawierać?

Podstawą żywienia każdego królika – czy to młodego, czy dorosłego – jest siano. Dostarcza ono zwierzęciu błonnika, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu zwierzaka. Samo sianko to jednak za mało. W diecie królików miniaturowych potrzebna jest również pełnoporcjowa karma dla królika miniaturki. Jej zadaniem jest dostarczenie niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów.

Jedzenie dla królikazwłaszcza młodego, powinno być pozbawione zbóż. Oprócz tego musi zapewniać odpowiednią dawkę wapnia, białek i witamin. Są to składniki budulcowe niezbędne dla optymalnego wzrostu zwierzaka. 

Warto dokładnie sprawdzić skład. Kompletna karma dla królików młodych nie może zawierać sztucznych substancji pobudzających apetyt ani wzmacniaczy smaku, które źle wpływają na układ pokarmowy gryzonia. Zwracaj uwagę również na wielkość postaci granulatu. Małe granulaty dla królików zapewniają łatwe pobieranie pokarmu. 

Karma dla królików dorosłych w naszym sklepie internetowym

Zajęczaki słyną z bardzo wrażliwego układu pokarmowego. Pewnie zastanawiasz się, co podawać królikowi, aby nie dopuścić do tego, by zachorował. Jak już wspomnieliśmy, podstawą żywienia jest siano, na drugim miejscu powinna znaleźć się bezzbożowa karma dla królików

Sucha karma dla królików dorosłych powinna zawierać około 20% surowych włókien, a także witaminy A, D3, E, C, tłuszcze Omega-3 oraz minerały. Takie pożywienie pełne substancji odżywczych wspomaga trawienie i dba o zdrowie gryzonia. 

Karma dla królików dorosłych w Hubun występuje w formie granulatu, mieszanek ziołowych, połączenia ziół i warzyw, a także w formie kolb, które służą do ścierania zębów. 

Wybierz odpowiednie przysmaki dla królika

Dietę swojego królika możesz uzupełniać o różnorodne przysmaki. Króliki chętnie będą podgryzały świeżą trawę, przy czym trzeba pamiętać, że nie może być ona wcześniej pryskana pestycydami. Do menu futrzaka możesz dołączyć także inne przekąski. Mogą to być m.in. dropsy jogurtowe. Inną propozycją są kolby z różnymi przysmakami dla królików. Na takich kolbach znaleźć można m.in. kukurydzę, owoce leśne, warzywa czy orzechy w zmiennych proporcjach.

Wybierając karmę dla królika, czytaj opis na etykiecie, bowiem w naszym asortymencie znajdziesz zarówno naturalną karmę dla królika miniaturki, dla domowych królików i hodowlanych odmian. Duży wybór propozycji powoduje, że w Twoim koszyku znajdzie się karma dla królika, która posmakuje Twojemu pupilowi.