Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Karma dla szczura

Liczba produktów: 39

Dobra karma dla szczura powinna być zbilansowana i dostarczać mu wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Czym się kierować przy wyborze karmy dla puchatego gryzonia? Oprócz jego preferencji smakowych trzeba też wziąć pod uwagę skład pokarmu, który powinien być zróżnicowany pod kilkoma względami.

Białko zwierzęce i witaminy w karmie dla szczurów

Karma dla szczurów musi zawierać wszystkie składniki, które zwierzę przyjmuje, żyjąc na wolności. W związku z tym, że szczury są gryzoniami jedzącymi małe owady, w ich jadłospisie nie powinno zabraknąć białka pochodzenia zwierzęcego. Składnik ten w karmach najczęściej występuje w postaci larw mącznika, mięsa ryb lub mięsa drobiowego – tzw. mięsnych ekstrudatów. Specjalne karmy dla szczurów to mieszanki wysokiej jakości zbóż, ziół, owoców, nasion w postaci granulatów dodatkowo wysyconych witaminami oraz mikro– i makroskładnikami. To bogaty odżywczo pokarm, który cechuje się wysoką przyswajalnością.

Przysmaki i smaczki dla szczurów

Zdrowie zwierzę, którego dieta jest właściwie zbilansowana, może od czasu do czasu dostać ulubione przysmaki. Na rynku jest duży wybór smakołyków dla gryzoni. Swojego pupila możesz rozpieszczać zbożowymi krakersami, kolbami z płatkami kwiatów czy owocami. Gryzoń powinien mieć też zawsze dostęp do świeżej lub suszonej trawy oraz poidełka z wodą.

Kiedy i jak karmić szczura?

Istnieje kilka metod podawania posiłków szczurom. Niektórzy robią to wieczorem, a więc wtedy, kiedy te gryzonie są najbardziej aktywne. Można też karmić je dwa razy dziennie – rano i wieczorem – dając ściśle określone porcje karmy. Warto urozmaicać posiłki, rozsypując karmę w różnych miejscach klatki tak, aby pupil musiał poszukać przysmaków. Są szczury, którym można nasypać dzienną porcję karmy, a one same będą dozowały jej ilość w ciągu doby w zależności od potrzeb. Niestety szczury często mają tendencję do przejadania się i nadwagi, w związku z tym najlepiej jest dostosować metodę karmienia do temperamentu naszego zwierzaka.