Karma i przysmaki

Liczba produktów: 275

Właściwie dobrana karma to jeden z najważniejszych elementów troski o ukochanego pupila. Kawie domowe, króliki, szczury, szynszyle, myszki, koszatniczki i chomiki to zwierzęta, które wymagają specjalnego jadłospisu. Szeroki wybór karm i przysmaków ułatwi dobór posiłków do kondycji zdrowotnej, wymagań żywieniowych i preferencji zwierzaka.

Jadłospis gryzoni

Gryzonie powinny jeść specjalnie przygotowaną dla nich, dobrze zbilansowaną i bogatą we wszystkie niezbędne do ich prawidłowego rozwoju i zdrowego życia karmę. Konieczne również jest zapewnienie im świeżego sianka, wody, warzyw i owoców. U gryzoni kluczowe jest, aby chętnie jadły pokarmy, dzięki którym ścierane są ich nieustannie rosnące siekacze. Są to m.in. produkty bogate w surowe włókno, różnego rodzaju patyczki, chrupki i suszone warzywa, a także sianko.

U pupila, który sam nie ściera swoich zębów, trzeba regularnie je piłować w gabinecie weterynaryjnym. Zabieg ten może wymagać zastosowania znieczulenia ogólnego. Wówczas po wybudzeniu zwierzę przez kilka dni musi przyjmować środki przeciwbólowe.

Sucha karma – granulat dla gryzoni

Każdy gryzoń wymaga specjalnego podejścia w kwestii żywienia. Jadłospis królika miniaturowego juniora będzie się różnił od diety dojrzałego zwierzęcia. Chomik, myszka i szczur jedzą karmę, w której niekoniecznie zasmakuje koszatniczka, potrzebująca sporych ilości błonnika w menu. Kawia domowa gustuje w muesli, a myszka i chomik uwielbiają miodowe kolby.

Gryzoniom wszystkożernym można kupić karmy w formie granulek, chrupiących ciasteczek o smaku serowym z miękkim nadzieniem wzbogaconym kwasami omega-3, różnego rodzaju suszone owoce, warzywa, gałązki, zioła i kolby.

Sianko i przysmaki dla gryzoni

Na rynku dostępne jest siano w formie tradycyjnej oraz snopeczki z warzywami, z babką lancetowatą, melisą, owocami leśnymi czy miętą. Oprócz tego można kupić mnóstwo suszonych przysmaków, np. suszone jabłka, kwiaty, płatki warzywne czy gałązki leszczyny, kolby (nawet w wersjach świątecznych) z suszonymi warzywami, owocami, ryżem, kukurydzą oraz krakersy z płatków zbożowych (idealne do ścierania zębów).