Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Klatki

Liczba produktów: 17

Klatki dla gryzoni – wybierz najlepszą

Jesteś opiekunem chomika, świnki morskiej, myszy bądź szczura? Pamiętaj, że podstawowym elementem wyposażenia gryzoni jest dobrze wyposażona klatka odpowiedniej wielkości. Wybierz odpowiednią klatkę i zapewnij swojemu zwierzęciu komfortowe warunki.

W poszukiwaniu klatki dla gryzonia

Szukasz odpowiedniej klatki dla gryzonia? W sprzedaży znajdziesz domki zarówno dla małych, jak i nieco większych przedstawicieli tego rzędu ssaków. Możesz wybierać wśród klatek dla chomików, myszy, szczurów, królików miniaturowych czy szynszyli. Najczęściej spotykane warianty to:

  • 42 × 29 × 26 cm,
  • 70 × 40 × 44 cm,
  • 58 × 38 × 45 cm,
  • 42 × 23 × 49 cm,
  • 36 × 24 × 22 cm.
Wybierając konkretny model, dostosuj go do rozmiarów Twojego pupila. Ważne są oczywiście preferencje estetyczne właściciela, ale zwierzę przede wszystkim musi czuć się w klatce komfortowo.

Na co zwrócić uwagę, wybierając klatkę dla gryzonia?

Wybierając klatkę dla gryzonia, należy pamiętać, aby spełniała warunki bezpieczeństwa i była wygodna w utrzymaniu. Jeśli chodzi o tę drugą kwestię, najlepszym rozwiązaniem są klatki dla gryzoni, które składają się z dwóch części – górnej, wykonanej z prętów oraz dolnej – plastikowej kuwety. Dzięki temu łatwo opróżnić klatkę i wymienić wyściółkę na świeżą.

Na rynku dostępne są klatki jedno- i kilkupoziomowe. W tych drugich z powodzeniem może zamieszkać kilka zwierząt. Warto ponadto wybrać model wyposażony w niezbędne akcesoria takie jak przytulne i ustronne domki, kołowrotki, tunele, podest, miseczki czy poidełka.

Komfort użytkowania zapewniają również uchwyty, które ułatwiają przenoszenie klatki oraz odpowiednio umiejscowione drzwiczki – zazwyczaj położone od góry lub z boku.