Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Klatki dla ptaków

Liczba produktów: 1

Planujesz hodowlę kanarków lub nimf, a może marzysz o tym, aby w Twoim domu zagościła ogromna ara? Fantastycznie! Egzotyczne ptaki sprawią, że wnętrza wypełnią się radosnym świergotem i intensywnymi kolorami! Aby Twój nowy pupil był równie szczęśliwy, jak Ty, wybierz dla niego odpowiednią klatkę! 

Dlaczego wybór właściwej klatki dla ptaków jest ważny? 

Wszystkie klatki i mini woliery przeznaczone do domowej hodowli ptaków egzotycznych, powinny zapewniać pupilom jak najwięcej miejsca. Jeśli papugi i kanarki poczują się w klatce bezpiecznie, będą radośnie śpiewać i podskakiwać. Za każdym razem ucieszą się też na Twój widok. Zadowolone, spokojne ptaki łatwiej będzie Ci oswoić, a nawet wytresować. Nie tylko duża ara, ale też wiele innych papug (np. nimfy), można nauczyć wykonywania prostych poleceń czy powtarzania zasłyszanych dźwięków. 

Przebywanie i zabawa z oswojonymi gatunkami papug czy innych ptaków zapewni Ci tyle samo radości co spędzanie czasu z psem lub kotem! 

Jak wybrać odpowiednią klatkę dla ptaków?  

Wybrana przez Ciebie klatka będzie służyła Twojemu pupilowi przez dłuższy czas. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze klatki dla ptaków? 

  • im większa klatka, tym lepiej dla mieszkających w niej ptaków — mają więcej miejsca do latania; 
  • dla papug wybieraj klatki jak najdłuższe; ptaki te latają w poziomie, więc długość klatki wyznacza możliwą długość ich lotu; 
  • klatka dla ptaków niektórych gatunków (np. nimf) powinna być wysoka — ptaki uwielbiają przesiadywać na jak najwyżej umieszczonych żerdziach; 
  • weź pod uwagę to, że klatkę co jakiś czas trzeba będzie wyczyścić. Wybieraj więc modele wykonane z takich materiałów, które ułatwią Ci to zadanie (np. plastik, metal). 

Jak duża powinna być klatka dla ptaków? 

Wielkość klatki zależy od tego, jaki gatunek ptaków (kanarków lub papug) chcesz hodować oraz jaki tryb życia ptaki prowadzą na wolności. Wiele papug, jak choćby popularne nimfy, w naturalnym środowisku pokonuje codziennie wiele kilometrów!  

Pod uwagę weź też długość ciała (od dzioba do ogona) oraz rozpiętość skrzydeł Twojego pupila. Następnie wybierz taką klatkę, która pozwoli mu na chociaż krótki, swobodny lot.  

Akcesoria, które warto umieścić w klatce dla ptaków 

Wszystkie kategorie klatek lepiej spełnią swoje zadanie wyposażone w dodatkowe akcesoria. Absolutną podstawą jest umieszczenie w klatce dla ptaków poidła i karmidełka oraz 2-3 żerdzi. Każdą klatkę w sklepie Hubun zamówisz już zaopatrzoną w tego typu akcesoria. 

W co jeszcze warto wyposażać klatki dla ptaków? Wiele papug lubi kołysać się na huśtawce albo bawić na drewnianej drabince. Takie akcesoria wpłyną też na wygląd klatki i sprawią, że stanie się ona nie tylko azylem dla ptaków, ale też piękną ozdobą Twojego salonu.  

W ofercie sklepu zoologicznego Hubun znajdziesz odpowiednie klatki dla ptaków wszystkich gatunków. Niezależnie od tego, czy szukasz domu dla kanarka, czy któregoś z rodzajów papug, dobierzesz dokładnie to, co uszczęśliwi Twojego pupila. Poznaj całą naszą ofertę i zobacz, jak wiele jest możliwości!