Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Klatki i kojce

Liczba produktów: 17

Klatki i kojce dla gryzoni

Małe i duże klatki dla gryzoni

Zastanawiasz się nad kupnem gryzonia? Jedną z pierwszych decyzji, którą będziesz musiał podjąć, jest dobór odpowiedniej klatki. To w niej chomik, mysz czy królik spędzają większość swojego czasu. Sprawdź ofertę klatek dla gryzoni i wybierz optymalną pod względem rozmiaru, jakości i funkcjonalności.

Kluczowym czynnikiem uwzględnianym przy wyborze klatki dla gryzoni jest rozmiar. Znajdziesz zarówno mniejsze, jak i duże klatki dla gryzoni. Rozmiar klatki należy dostosować nie tylko do wielkości danego futrzaka, ale także do ilości zwierząt, które zamierzasz w niej trzymać. Jest to kluczowa kwestia, dlatego warto już na samym początku zdecydować, iloma zwierzakami chcesz się zaopiekować – biorąc pod uwagę fakt, że gryzonie takie jak myszy, szczury czy też świnki morskie to zwierzęta stadne. 

Klatka dla chomika powinna mieć minimalny wymiar 30 x 45 x 30 cm. Należy pamiętać, że chomiki to aktywne zwierzaki, więc im większą klatkę wybierzesz, tym lepiej. Dla myszy klatka takich rozmiarów także się sprawdzi, ale hodując całą rodzinę, należy rozważyć zakup bardziej przestronnego akcesorium.

W ofercie dostępne są duże klatki dla gryzoni, na które powinni zdecydować się opiekunowie myszoskoczka czy królika. Minimalny rozmiar klatki dla tych futrzaków to 30 x 60 x 30 cm. Możesz wybrać klatki dla gryzoni jednopoziomowe, z zamontowanymi półkami i rampami, jak i klatki piętrowe. Dodatkowe poziomy zapewniają zwierzęciu więcej miejsca do zabawy.

Plastikowe klatki dla gryzoni

Na rynku jest szeroki wybór plastikowych klatek dla gryzoni, które wykonane są z bezpiecznego materiału wysokiej jakości. Dół klatki wyprodukowany jest z gładkiego tworzywa sztucznego, które jest łatwe w utrzymaniu czystości. Jego gładka powierzchnia jest dla zwierzaka bezpieczna i nie naraża go na problemy oraz ból łapek. Podstawa powinna być wykonana z mocnego tworzywa, które będzie odporne na pęknięcia i inne uszkodzenia.

Pozostałe elementy konstrukcji wykonane są z ocynkowanego metalu, który zabezpiecza klatkę przed korozją. To zapewni futrzakowi odpowiednią wentylację. Bardzo ważna jest także odpowiednia odległość między prętami klatki gryzonia. Musi być ona dopasowana do wielkości zwierzaka w taki sposób, aby nie mógł on przecisnąć się na zewnątrz klatki. W przypadku małych zwierząt takich jak mysz, szczur czy chomik, odległość pomiędzy prętami nie powinna być większa niż 1,5 centymetra. 

Plastikowa klatka zapewnia bezpieczeństwo dla każdego gryzonia. W odróżnieniu od drewnianych klatek nie ma obawy, że zostanie zniszczona przez zwierzaki oddające się swoim naturalnym zachowaniom, czyli gryzieniu. 

Kojec dla gryzonia z wyposażeniem i wybiegiem

Możesz wybrać spośród klatek dla gryzoni z wyposażeniem lub bez niego, z możliwością samodzielnej aranżacji. Kompletna klatka dla gryzoni to duże ułatwienie, bo znajdziesz w niej wszystko, co potrzebne w domku dla tych małych zwierząt. Są to między innymi akcesoria do zabawy, ale też przydatne artykuły do karmienia takie jak miseczka, paśnik czy poidełko. Wszystkie te gadżety są niezbędne, aby zagwarantować pupilowi wysoki komfort życia.

Jeżeli dysponujesz w mieszkaniu dużą przestrzenią, to może zainteresować Cię także przestronny kojec z wybiegiem dla zwierzaka. Jest to rozwiązanie dla pupila, który lubi aktywnie spędzać swój czas. Taki funkcjonalny kojec można ustawić w dowolnym miejscu i nadać mu dowolny kształt, na przykład tworząc kwadrat czy prostokąt. 

Koniecznie zadbaj o zapewnienie odpowiednich warunków dla swojego pupila. Wszystkie niezbędne produkty możesz kupić w naszym sklepie zoologicznym.