Klatki i kojce

Liczba produktów: 23

Zastanawiasz się nad kupnem gryzonia? Jedną z pierwszych decyzji, którą będziesz musiał podjąć, jest dobór odpowiedniej klatki. To w niej chomik, mysz czy królik spędzają większość czasu. Sprawdź ofertę klatek dla gryzoni i wybierz najlepszą pod względem rozmiaru, jakości i funkcjonalności.

Małe i duże klatki dla gryzoni

Kluczowym czynnikiem uwzględnianym przy wyborze klatki dla gryzoni jest rozmiar. Znajdziesz zarówno mniejsze, jak i duże klatki dla gryzoni. Klatka dla chomika powinna mieć minimalny rozmiar 30 x 45 x 30 cm. Należy pamiętać, że chomiki to aktywne zwierzęta, więc im większą klatkę wybierzesz, tym lepiej. Dla myszy klatka takich rozmiarów także się sprawdzi, ale hodując całą rodzinę, należy rozważyć zakup większego akcesorium.

W ofercie dostępne są duże klatki dla gryzoni, na które powinni zdecydować się opiekunowie myszoskoczka czy królika. Minimalny rozmiar klatki dla tych zwierząt to 30 x 60 x 30 cm. Możesz wybrać klatki dla gryzoni jednopoziomowe, z zamontowanymi półkami i rampami, jak i klatki piętrowe. Dodatkowe poziomy zapewniają zwierzęciu więcej miejsca do zabawy.

Plastikowe klatki dla gryzoni

Na rynku jest też szeroki wybór plastikowych klatek dla gryzoni, które wykonane są z bezpiecznego materiału wysokiej jakości. Dół klatki z tworzywa sztucznego jest łatwy w utrzymaniu czystości i odporny na uszkodzenia. W odróżnieniu od drewnianych klatek nie ma obawy, że zostanie zniszczony przez zwierzęta oddające się swoim naturalnym zachowaniom, czyli gryzieniu. Pozostałe elementy konstrukcji wykonane są z odpowiednio zabezpieczonego metalu.

Klatki dla gryzoni z wyposażeniem lub bez wyposażenia

Możesz wybrać spośród klatek dla gryzoni z wyposażeniem lub bez niego, z możliwością samodzielnej aranżacji. Kompletna klatka dla gryzoni to duże ułatwienie, bo znajdziesz w niej wszystko, co potrzebne w domku tych małych zwierząt.