Karma dla kociąt

Zobacz jako Siatka Lista

Liczba produktów: 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Karma dla małego kotka – dlaczego warto ją wybrać?

Sucha karma lub mokra karma dla małego kota w wygodnych opakowaniach, puszkach lub saszetkach to sposób, aby dostarczyć zwierzęciu niezbędnych składników odżywczych. Jaka karma dla małych kotów? Dla nich, jeśli z różnych powodów nie mogą pić mleka matki, przeznaczony jest preparat mlekozastępczy. Starsze, w okresie rozszerzania diety, mogą jeść już stały pokarm.

Dlaczego bardziej nada się karma junior dla kota niż żywienie gotowanym jedzeniem? Koty to bezwzględni mięsożercy, co oznacza, że powinny jeść przede wszystkim pokarm pochodzenia zwierzęcego. Koci układ pokarmowy jest najlepiej przystosowany do trawienia produktów z wysoką zawartością białka zwierzęcego, dlatego wysokiej jakości karma zawiera dużo mięsa i podrobów. Mniej wartościowe jest natomiast zboże, którego w karmie suchej czy mokrej nie musi w ogóle być.

Rozszerzanie diety a karma dla kociaka

Preparat mlekozastępczy jest dopasowany do potrzeb najmniejszych kociąt i może zastąpić naturalny pokarm matki. Bogaty w składniki odżywcze, pełnowartościowe białko, witaminy i minerały oraz taurynę niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i wzroku wspiera rozwój mruczków od pierwszych dni życia. Co ważne, mleko dla kociąt jest dobrze tolerowane przez organizm kociaka. Zapewni prawidłowy rozwój kociętom, które z jakiegoś powodu nie mogły być karmione przez matkę albo potrzebowały dokarmiania.

W okresie rozszerzania diety dobrym wyborem będzie specjalistyczna karma dla małego kotka. Jest to często karma od 1. miesiąca życia. Może mieć formę karmy suchej dla kociąt, podatnej na namaczanie. Możesz też zdecydować się na mokrą karmę dla kota – dodatkowo zapewni jego organizmowi odpowiednie nawodnienie. Taka forma żywienia wspiera układ odpornościowy w okresie odstawienia od wyłącznego karmienia mlekiem matki. 

Najlepsza karma dla kota juniora to produkt przeznaczony do 12. miesiąca życia od momentu, kiedy kocię jest w stanie jeść wyłącznie stały pokarm. Dobra karma sprawia, że przyrasta masa ciała Twojego kota. Dzięki wysokiej jakości składników wszystkie układy są wspierane w rozwoju, co przekłada się na zdrowie i dobrą kondycję kota po osiągnięciu dorosłości.

Sucha karma dla kociąt – właściwości

Sucha karma dla kota juniora jest tak skomponowana, by dostarczyć zwierzęciu wszystkich składników odżywczych. Dostępne są różne smaki – kurczak, indyk, wołowina lub łosoś – oraz opakowania – od 400 g do 5 kg. Dla odpowiedniego dopasowania pożywienia do potrzeb małych zwierząt producenci oferują różne rozmiary kawałków. Opakowania wyposażone w strunowe zamknięcie pozwalają zachować świeżość karmy przez długi czas. 

Mokra karma dla małego kota – zbilansowane żywienie juniora

Mokra karma dla kociąt to mięso drobiowe, cielęce, jagnięce zamknięte w puszkach lub saszetkach. Na miłośników ryb czeka łosoś, a każde danie wzbogacone jest o sos lub galaretkę, które kocięta uwielbiają. Porcje są zróżnicowane pod względem gramatury – od 85 g do 400 g – i możesz zamówić je pojedynczo lub w zestawach. Karma dla kociaka w takiej formie nie psuje się szybko, a dzięki temu jest pełna wartości odżywczych.

Karma mokra jest dobra dla kociąt z jeszcze jednego powodu: koty z zasady niechętnie piją wodę. Jeśli Twój pupil też należy do tego grona, to karma dla młodych kotów w wersji o zwiększonej wilgotności będzie świetnym wyborem. Pozwoli na uzupełnienie poziomu płynów, a przy okazji zapewni również niezbędne składniki odżywcze. Specjaliści uważają, że karma dla kociąt w takiej formie jest jedną z najzdrowszych form żywienia, zwłaszcza gdy jest wysokiej jakości.