Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Maszynki do strzyżenia psa

Liczba produktów: 2

Maszynki do strzyżenia psów

Maszynki do strzyżenia psów – czym się kierować przy wyborze?

Wielu właścicieli psów decyduje się na samodzielną pielęgnację sierści swojego pupila, a jednym z jej elementów jest strzyżenie. W takiej sytuacji warto zainwestować w dobrej jakości maszynkę do strzyżenia psów. Dlaczego jest to takie ważne? Czym się kierować, wybierając profesjonalną maszynkę do strzyżenia psów? Podpowiadamy, jakie rasy psów powinny mieć regularnie przycinaną sierść.

Jakie są najważniejsze kwestie przy wyborze maszynki do strzyżenia psa?

Na początku należy się zastanowić, czy ma to być maszynka do strzyżenia psa uniwersalna, czy może maszynka wykończeniowa. Ta pierwsza będzie miała standardowe ostrze, które może sobie nie poradzić z każdym rodzajem sierści psa. Z kolei druga służy do wykańczania pielęgnacji psów, tak aby efekt końcowy był zgodny z oczekiwanym.

Przy wyborze maszynki do strzyżenia psów warto zwrócić uwagę, co dokładnie wchodzi w skład zestawu. Proponowane są do konkretnej rasy m.in. maszynki do strzyżenia psów shih tzu, takie posiadające tylko jedno ostrze, ale czasami jest ona wyposażona w kilka wymiennych ostrzy i nakładek. To ostatnie rozwiązanie umożliwi przycięcie sierści różnego rodzaju na wymaganą długość, a także ładne wykończenie psiej fryzury w trudno dostępnych miejscach, jak na przykład przy uszach czy w okolicy łapek.

Ważne jest także to, aby maszynka do strzyżenia psa była cicha i miała dużą moc. Cicha praca nie będzie powodowała dyskomfortu, dzięki czemu piesek nie będzie się nadmiernie stresował. Natomiast odpowiednia moc umożliwi wydajniejszą pracę urządzenia i szybsze strzyżenie psa. Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, jak zasilana jest maszynka – z sieci czy na akumulator. Z reguły bezprzewodowe maszynki do strzyżenia pozwalają na większą swobodę, ale też krócej pracują.

Maszynka, a właściwie jej ostrza powinny być też dostosowane do rodzaju sierści. Warto sprawdzić, czy wybrany model posiada ostrze ceramiczne, czy metalowe. Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest jej wielkość, bo powinna być ona dopasowana do wielkości Twojego pupila. Im większy pies, tym większe urządzenie.

Jakie psy można strzyc przy pomocy maszynki?

Warto wiedzieć, że nie każdy pies będzie potrzebował przycinania sierści. Tego rodzaju zabieg pielęgnacyjny nie jest potrzebny psom, które mają podszerstek, a ich włos okrywowy nie rośnie. Natomiast te, u których włos okrywowy cały czas rośnie, na przykład maltańczyki, yorkshire teriery czy shih tzu, będą już tego wymagały. Wówczas przyda się cicha maszynka dla psa, która w komplecie będzie posiadała odpowiednie ostrza i nasadki.

Ważne jest to, żeby psa nie strzyc do samej skóry, gdyż może to później powodować problemy nie tylko z sierścią, ale i skórą. Przykładowo latem może dojść do poparzenia słonecznego i miejscowych podrażnień skóry. Jeżeli posiadasz rasę psów, które wymagają regularnego strzyżenia sierści, warto pilnować tej pielęgnacji, ponieważ zapobiega ona gromadzeniu się brudu, powstawaniu kołtunów, jak i rozwojowi grzybów, bakterii czy pasożytów.

W przypadku dużych psów, które mają określoną długość sierści, jak na przykład labrador czy owczarek niemiecki, regularna pielęgnacja będzie polegała przede wszystkim na kąpieli w odpowiednim szamponie i częstym wyczesywaniu, przy pomocy grzebienia lub szczotki. Przy takich zabiegach można skorzystać z usług profesjonalnego groomera, ale wiele elementów pielęgnacji zwierząt można przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy wybrać odpowiednią maszynkę, która będzie dopasowana do sierści zwierzęcia.