Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Maszynki do strzyżenia psa

Liczba produktów: 2

Maszynka do strzyżenia psów – czym się kierować przy wyborze?

Wielu właścicieli psów decyduje się na samodzielną pielęgnację sierści swojego pupila. Jednym z jej elementów jest strzyżenie. W takiej sytuacji warto zainwestować w dobrej jakości maszynkę do strzyżenia psów. Dlaczego jest to takie ważne? Czym dokładnie się kierować, wybierając profesjonalną maszynkę do strzyżenia psów? Podpowiadamy także, jakie rasy psów powinny mieć regularnie przycinaną sierść.

Jakie są najważniejsze kwestie przy wyborze maszynki do strzyżenia psa?

Przy wyborze maszynki warto zwrócić uwagę, co dokładnie wchodzi w skład zestawu. Dobrze, jeśli jest ona wyposażona w kilka wymiennych ostrzy i nakładek. Umożliwi to przycięcie sierści różnego rodzaju na wymaganą długość, a także ładne wykończenie psiej fryzury w trudniej dostępnych miejscach. Ważne jest także to, aby maszynka do strzyżenia psów była cicha i miała dużą moc. Cicha praca nie będzie powodowała dyskomfortu. Natomiast odpowiednia moc umożliwi wydajniejszą pracę urządzenia i szybsze strzyżenie psa. Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, jak zasilana jest maszynka – z sieci czy bezprzewodowo. Z reguły modele bezprzewodowe pozwalają na większą swobodę, ale też krócej pracują. Maszynka, a właściwie jej ostrza powinny być też dostosowane do wielkości psa.

Jakie psy można strzyc przy pomocy maszynki?

Warto wiedzieć, że nie każdy pies będzie potrzebował przycinania sierści. Tego rodzaju zabieg pielęgnacyjny nie jest potrzebny psom, które mają podszerstek, a ich włos okrywowy nie rośnie. Natomiast te, u których włos okrywowy cały czas rośnie, np. maltańczyki, yorkshire teriery czy shih tzu, będą już tego wymagały. Ważne jest to, żeby psa nie strzyc do łysej skóry, gdyż może to później powodować problemy nie tylko z sierścią, ale i skórą. Przykładowo latem może dojść do poparzenia słonecznego i miejscowych podrażnień skóry.