Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Miski dla kota

Liczba produktów: 17

Miski dla kota

Miski dla kotów – jak dobrać odpowiednią?

Wybór odpowiedniej miski dla kota powinien być podyktowany nie tylko estetyką miski, ale przede wszystkim wygodą dla Twojego zwierzaka. W naszym sklepie znajdziesz miseczki dla kotów różnych rodzajów, wykonanych z różnorodnych materiałów. Sprawdź właściwości poszczególnych kocich misek.

W ofercie znajdziesz miski dla kotka ceramiczne, plastikowe oraz metalowe i ze stali nierdzewnej. Każdy z tych materiałów ma nieco inne cechy. Jednak zanim podejmiesz decyzję co do materiału, z którego wykonano miskę, powinieneś dobrać odpowiedni jej rozmiar

Miska dla kota powinna być dopasowana do jego rozmiaru. Odpowiednie naczynie powinno być szerokie, aby kot nie uderzał w nie swoimi wąsami, ponieważ może to go zdekoncentrować. Dobry wybór to także niezbyt głębokie miski. Płaska miska pozwala na wykonywanie przez kota jak najbardziej naturalnego dla niego ruchu. Ciekawym rozwiązaniem są także miski umieszczone na stojaku.

Pamiętaj również, by wyposażyć się w kilka misek. Najlepiej jedną do suchej karmy i jedną do karmy mokrej. Takie rozwiązanie będzie zdecydowanie najbardziej higieniczne. W celu utrzymania w czystości miejsca jedzenia czworonoga warto zaopatrzyć się w silikonową podkładkę pod miski. Taka podstawka jest antypoślizgowa, co ułatwia pupilowi spożywanie posiłków. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór designerskich podkładek z kocim motywem.

Miseczka dla kota – plastikowa czy ceramiczna?

Miseczki dla kotka wykonane z tworzywa sztucznego takiego jak plastik to dosyć częsty wybór. Wszystko dzięki małej wadze i niskiej cenie. Tego typu akcesoria spiszą się również w podróży. Wybierając miskę plastikową, zwróć uwagę na wysokość ścianek oraz to, czy spód miski posiada ogumienie. Guma sprawdzi się szczególnie jeśli zamierzasz postawić miski na gładkiej podłodze, po której mogą się one ślizgać.

Kolejny rodzaj to stylowe miski ceramiczne dla kota. Miski wykonane z ceramiki są bardziej wytrzymałe niż plastikowe oraz wystarczająco stabilne, by nie przesuwały się w czasie jedzenia. Co więcej, miseczki ceramiczne dla kota nadają się do mycia w zmywarce, a materiał nie wpływa na walory smakowe pokarmu. W przypadku tej miski należy jednak uważać, aby nie uszkodzić jej brzegów. Ostre krawędzie mogą być potencjalnie niebezpieczne dla kota.

W naszym sklepie znajdziesz również miski metalowe ze stali nierdzewnej. Często są ogumione, bardzo wytrzymałe i cechują się uniwersalnym wyglądem. Wybierając je, zwróć jednak uwagę, czy Twój zwierzak nie ma alergii. Niektóre rodzaje metalowych misek mogą wpływać na smak potraw u uczulonych zwierzaków. 

Poidełko do wody – alternatywa dla miski

Dodatkowa miska z dostępem do świeżej wody to rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób. Stojąca całymi dniami woda w misce może jednak nie być najbardziej higienicznym rozwiązaniem. Na dodatek nie każdy kot lubi taką formę podawania wody dlatego można wziąć pod uwagę rozwiązania alternatywne – takie jak elektryczne poidełko do wody.

Jeśli Twój zwierzak jest wybredny i ma opory przed piciem wody z miski, warto wypróbować poidełko w formie fontanny dla kota. Takie automatyczne poidełko wyposażone jest w dozownik, który zapewnia Twojemu mruczkowi stały dostęp do świeżej wody. Co więcej – woda kapiąca z fontanny może zachęcić mruczka do jej spożywania. Picie wody może więc stać się dla niego zabawą.