Miski dla kota

Liczba produktów: 21

Wybór odpowiedniej miski dla kota powinien być podyktowany nie tylko estetyką miski, ale przede wszystkim wygodą dla Twojego zwierzaka. W naszym sklepie znajdziesz miski dla kotów różnych rodzajów, wykonanych z różnorodnych materiałów. Sprawdź właściwości poszczególnych kocich misek.

Miski dla kotów - jak dobrać odpowiednią?

W ofercie znajdziesz miski dla kotów ceramiczne, plastikowe oraz metalowe i ze stali nierdzewnej. Każdy z tych materiałów ma nieco inne cechy. Jednak zanim podejmiesz decyzję co do materiału, z którego wykonano miskę, powinieneś dobrać odpowiedni jej rozmiar. 

Miska dla kota powinna być dopasowana do jego rozmiaru. Odpowiednie naczynie powinno być szerokie, aby kot nie dotykał ścianek wibrysami, ponieważ może to go zdekoncentrować. Dobry wybór to także niezbyt głębokie miski. Pozwala to na wykonywanie przez kota jak najbardziej naturalnego dla niego ruchu.

Pamiętaj również, by wyposażyć się w kilka misek. Najlepiej jedną do karmy suchej, jedną do mokrej oraz jedną miskę do wody. Jeśli Twój zwierzak ma opory przed piciem wody z miski, warto wypróbować fontanny dla kotów.

Rodzaje misek dla kota

Plastikowa miska dla kota to dosyć popularny wybór. Wszystko dzięki małej wadze i niskiej cenie. Tego typu akcesoria spiszą się również w podróży. Wybierając miskę plastikową, zwróć uwagę na wysokość ścianek oraz to, czy spód miski posiada ogumienie. Jeśli nie, warto zastosować maty pod miski, które również znajdziesz w naszym sklepie.

Kolejny rodzaj to miski ceramiczne. Są bardziej wytrzymałe niż plastikowe oraz wystarczająco ciężkie, by nie przesuwały się w czasie jedzenia. Co więcej, łatwo umyjesz je w zmywarce, a materiał nie wpływa na walory smakowe pokarmu. W przypadku tej miski należy jednak uważać, aby nie uszkodzić jej brzegów. Ostre krawędzie mogą być potencjalnie niebezpieczne dla kota.

W naszym sklepie znajdziesz również miski metalowe ze stali nierdzewnej. Często są ogumione, bardzo wytrzymałe i cechują się uniwersalnym wyglądem. Wybierając je, zwróć jednak uwagę, czy Twój zwierzak nie ma alergii. Niektóre rodzaje metalowych misek mogą wpływać na smak potraw u uczulonych zwierzaków. 

Przejrzyj naszą ofertę różnorodnych misek dla kota i spraw swojemu kotu wygodne naczynie do codziennych posiłków!