Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Miski dla psa

Liczba produktów: 77

Miski dla psa

Miski dla psa – podstawowe akcesorium

Zapewnienie psu wysokiej jakości akcesoriów jest niemal tak samo ważne, jak zadbanie o dobry skład podawanych mu pokarmów. Nie inaczej jest w przypadku miski dla psa. Korzystanie z prowizorycznych pojemników nie tylko przyczynia się do szybszego psucia się jedzenia i wody, ale również znacząco zmniejsza komfort spożywania posiłków.  Nie wszystkie pojemniki są też przystosowane do kontaktu z żywnością, na co musisz zwrócić uwagę dla zdrowia i bezpieczeństwa psa.

Miski dla psa – dlaczego ich wybór jest taki ważny?

Przede wszystkim miseczka dla psa powinna być dostosowana do rozmiaru czworonoga i rodzaju jego pyska. Psy duże potrzebują odpowiednio głębokiej i szerokiej miski, aby było im wygodnie pić. Z kolei mały pupil, zwłaszcza o płaskim pyszczku, potrzebuje miski nie tylko szerokiej, ale również odpowiednio płytkiej. Dotyczy to zwłaszcza miski na wodę dla psa. Psy z długimi uszami muszą mieć miskę wysoką, a przy tym wąską.

Bardzo ważne jest wykorzystanie wysokiej jakości materiałów. Miska powinna być wykonana z certyfikowanych surowców, które zagwarantują psu komfort jedzenia i picia oraz nie zmienią jego smaku. Ważne jest też, aby miała antypoślizgowe nóżki. W ten sposób nie będzie się przesuwać po podkładce czy podłodze, gdy jedzenie dla psa będzie wylizywane przez Twojego pupila.

W końcu istotne jest również czyszczenie miseczki dla psów. Najlepiej, aby dało się ją myć w zmywarce – nawet automatyczne podajniki na karmę i wodę mają często tę opcję. Zarówno dla szczeniaka, jak i dorosłego psa dostęp do świeżej wody i zdrowego jedzenia jest ważny, dlatego miski powinny dobrze znosić regularne mycie kilka razy dziennie.

Miska ceramiczna na karmę i wodę – dlaczego warto? 

Miska ceramiczna dla psa to jeden z droższych, a zarazem lepszych pod względem jakości wyborów. Jest dostępna w wielu kształtach, różnych wzorach i kolorach. Jej zaletą jest bardzo duża odporność na uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu wybór misek z takiego materiału to zwykle zakup na lata. Jeśli Twój zwierzak lubi nosić naczynia na karmę po zjedzonym posiłku, to ceramiczna miska skutecznie go tego oduczy – będzie mu ją ciężko złapać, a do tego jest ciężka.

Metalowe miski dla psa – najpopularniejsze i na stojakach

Jednymi z najbardziej popularnych rodzajów misek w naszej ofercie są miski wykonane ze stali nierdzewnej. Wyróżnia je nie tylko niezwykła trwałość, ale również komfort użytkowania. Miski nie zmieniają smaku pokarmów ani wody. Łatwo się je myje, a także przewozi. Ich ogromną zaletą jest również ładny wygląd. Miski dla psów ze stali nierdzewnej będą ciekawą ozdobą nawet bardzo eleganckiego wnętrza, bo mają różny design. Często mają gumowy spód, aby się nie przesuwać. Miska metalowa jest modelem, który najczęściej występuje w zestawieniu ze stojakiem.

Tworzywo sztuczne a plastikowe miseczki dla psa  

Bardzo często pierwsza miska dla szczeniaka wykonana jest z tworzywa sztucznego. Może to być zarówno miska na karmę z melaminy, materiału, z którego wykonuje się naczynia dla dzieci, jak i plastiku o różnej grubości. Te surowce łączone są często z silikonowymi elementami, tworząc miski spowalniające jedzenie dla psa. Zaletą jest szeroki zakres cen, dlatego bez trudu wybierzesz tańszy model, jeśli taki Cię interesuje, np. bez silikonu czy z cieńszymi ściankami. Miski plastikowe są dodatkowo lekkie i zwykle przeznaczone do mycia w zmywarce.

Jakie miski podróżne dla psa wybrać?

Często podróżujesz w towarzystwie swojego czworonoga? Przydadzą Ci się nie tylko podróżne pojemniki na karmę dla psa, ale również odpowiednie miski. Jeśli psiak sporo pije, zainwestuj w butelkę, która rozkłada się w formie miski – możesz zarówno trzymać w niej wodę, jak i wygodnie ją nalać psu bez konieczności wyciągania dodatkowych akcesoriów. Do karmienia dla psa wybierz miski składane, znane również jako miski turystyczne na pokarm i wodę. Łatwo je wyczyścisz, zajmują niewiele miejsca i są bardzo praktyczne.