Naturalne gryzaki dla psa

Liczba produktów: 241

Gryzak dla psa

Zdarza się, że pies niszczy rzeczy, na przykład przez rozrywanie poduszek, czy gryzienie butów właściciela. Nie jest to spowodowane złośliwością pupila, a jedynie próbą poradzenia sobie ze stresem. Pies poszukuje rzeczy, które pachną właścicielem, a gryzienie ich poprawia im nastrój i rozładowuje negatywne emocje. 

W sklepach znajdziesz wiele gryzaków, którymi Twój pupil chętnie się zajmie, zamiast gryźć Twoje rzeczy. Nie wszystkie są jednak dla niego zdrowie. Sprawdź naturalne gryzaki dla psa z naszej oferty. Nie tylko zadbają o jego zdrowie, ale znakomicie zaspokoją potrzebę gryzienia przedmiotów. 

Sztuczne gryzaki szybko mogą się znudzić Twojemu psu, ponieważ pozbawione są elementu „nagrody”, czyli smaku. Dobry dla Twojego psa gryzak stanowi nie tylko smakowite wynagrodzenie, ale również dba o higienę jamy ustnej pupila. 

Pies, żując gryzak, naturalnie pozbywa się płytki nazębnej, która może zmienić się w niebezpieczny dla jego zdrowia kamień nazębny. Ponadto naturalne gryzaki dla psa wspomagają przemianę materii oraz krążenie krwi. 

Gryzaki dla szczeniaka

Dobierając naturalne gryzaki dla szczeniaka, należy szczególnie zwrócić uwagę na ich twardość. Dla młodych zębów psa dobre będą te miękkie, które masują dziąsła szczeniaka podczas wyrastania zębów stałych oraz poprawiają higienę jamy ustnej. Warto wtedy zwrócić uwagę na przykład na gryzaki naturalne drobiowe, w formie małych filetów. 

Dla starszych psów z wykształconymi, zdrowymi zębami poleca się nieco twardsze gryzaki. Na przykład te wykonane z poroża, które na pewno zajmą go na długi czas. W ofercie znajdziesz też gryzaki niekaloryczne, wykonane z drzewa kawowego. To dobre rozwiązanie, gdy pies cierpi na nadwagę i nie chcesz dorzucać mu dodatkowych kalorii. 

Pamiętaj, by wybierając gryzak, monitorować zachowania psa. Nie każdy rodzaj gryzaka może przypaść do gustu Twojego pupila. Zwłaszcza jeżeli będzie chciał w szybkim momencie odgryzać zbyt duże kawałki.

Sprawdź ofertę naszych gryzaków naturalnych i oszczędź swoim butom oraz meblom nowych śladów po psich zębach! W razie wątpliwości przy wyborze odpowiedniego gryzaka skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać odpowiedni i bezpieczny dla Twojego pupila gryzak.