Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Naturalne gryzaki dla psa

Liczba produktów: 262

Naturalne gryzaki dla psa

Naturalne gryzaki dla psa – dlaczego warto je wybrać?

Gryzaki dla psa naturalne, pachnące i pozbawione konserwantów to jedna z najlepszych przekąsek, jakie możesz zaoferować czworonogowi. Są nie tylko smaczne dla pupila, ale przede wszystkim o wiele zdrowsze niż przetworzone kości ze skóry prasowanej czy gotowe smaczki z barwnikami i aromatami w składzie. Dlaczego jednak, oprócz chęci dogodzenia czworonogowi, warto mu podawać gryzaki naturalne?

Przede wszystkim przekąski tego rodzaju zaspokajają u psa naturalną potrzebę gryzienia i żucia. Dlaczego jest ona ważna? Każdy pies na co dzień poddawany jest sytuacjom, które powodują u niego dyskomfort. To w połączeniu z faktem, że wiele czworonogów nie ma zaspokojonych naturalnych potrzeb np. węszenia, przekłada się na zwiększony poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Gryzaki naturalne dla psa w prosty sposób pomagają rozładować frustrację i niepokój poprzez czynności gryzienia i żucia.

To jednak nie jest ich jedyna zaleta. Naturalne gryzaki dla psa zazwyczaj są dostępne w możliwie nieprzetworzonej formie. W efekcie czynność gryzienia wspiera również zdrowie jamy ustnej psa. Jak to możliwe? Zdrowe gryzaki dla psa, zwłaszcza te mięsne, składają się z dość twardych ścięgien. Pies, gryząc je, rozmiękcza strukturę. W efekcie ścięgna wchodzą między zęby czworonoga, czyszcząc je w prosty sposób z osadów.

Jak powstają zdrowe gryzaki naturalne dla psów?

Wszystkie gryzaki dla psa powstają w podobny sposób, czyli elementy zwierzęce są poddawane procesowi naturalnego suszenia. Bardzo często odbywa się ono w niskiej temperaturze, co pozwala zachować odpowiednią strukturę przysmaków, a jednocześnie sprawia, że mają w sobie więcej wartości odżywczych. Taki sposób obróbki pozwala też zachować zapach i smak, które zachęcają psy do jedzenia. Niektóre z gryzaków są dodatkowo wędzone. Sprawdzą się dla psów, które nie mają wrażliwego układu pokarmowego, a także tych bardziej wybrednych.

Czego warto unikać, jeśli chodzi o gryzaki dla psa? Na pewno wszystkich produktów, które mają w składzie konserwanty albo barwniki i polepszacze smaku. Zdrowe gryzaki dla psa są przetworzone w jak najmniejszym stopniu. W efekcie ich odpowiednie wprowadzenie i podawanie nie powoduje problemów trawiennych, takich jak wymioty czy biegunki. Dobrze też kupować produkty z datą produkcji i przydatności do spożycia, aby mieć pewność, że zawsze są świeże.

Gryzaki i przysmaki dla psa – jakie będą najlepsze?

Najlepiej wybierać naturalne gryzaki dla psa zależnie od tego, jaki czworonóg ma je jeść. Miękkie części drobiu czy przysmaki z wołowiny będą idealne dla psów, które mają problemy z żuciem i gryzieniem. Naturalne kości dla psa, zwłaszcza takie jak kość wołowa, poroże jelenia czy nogi wieprzowe to dobry wybór dla czworonogów dorosłych, z mocnymi zębami. Psom z alergiami pokarmowymi możesz zaoferować naturalne przysmaki dla psów z królika czy sarny – są one bardziej nietypowe, a więc ryzyko reakcji alergicznej maleje.

Co zrobić, gdy pies nie jest przekonany do naturalnych gryzaków? Nie każdy pupil będzie lubił to, co Tobie się wydaje dla niego dobre. Szczególne znaczenie ma tutaj twardość – niektóre gryzaki są zbyt twarde dla psa, którego np. bolą zęby z uwagi na duży kamień albo podeszły wiek. Z kolei wybredne czworonogi często interesują się przekąskami z futrem jak uszy królicze. Dla szczeniaka wybieraj rzeczy, które będzie mu łatwiej pogryźć i którymi się nie udławi.