Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Obroże dla kota

Bezpieczna obroża dla kota

Z pozoru obroża dla kota może wydawać się zbędnym gadżetem. Jednak pełni ona jednak nie tylko funkcje ładnej ozdoby. W przypadku kotów wychodzących obroża to sygnał, że ten czworonóg ma swojego właściciela. Zapoznaj się z ofertą naszych obroży przystosowanych specjalnie dla tych zwierząt i dowiedz się, którą z nich wybrać.

Warto zaznaczyć, że obroże dla kota różnią się od tych, które kupuje się dla psa. Koty wychodzące przez swoją wrodzoną ciekawość lubią dostawać się w pozornie niedostępne miejsca. Może się to wiązać z tym, że obroża zaczepi się o wystający kij lub pręt. W przypadku zwykłej obroży kot może zrobić sobie krzywdę. Właśnie z tego względu warto wybrać obrożę dla kota wysokiej jakości, której zapięcie samoistnie uwolni czworonoga w takiej sytuacji. Zapewnia to dodatkowe bezpieczeństwo Twojemu mruczkowi.

Bardzo ważną funkcją, jaką cechuje się obroża dla kota, jest możliwość naniesienia na nią adresu lub numeru telefonu do właściciela. Znacznie ułatwi to poszukiwanie kociaka, który za bardzo oddalił się od swojego domu. Ciekawym wyborem będzie także odblaskowa obroża dla kota. Odblaski zwiększą widoczność mruczka, gdy ten będzie poruszał się na zewnątrz po zmroku.

Alternatywą dla obróżki dla kota są także szelki. To stylowe rozwiązanie sprawdzi się na spacerach z pupilem. Szelki są bezpieczniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem dla kota w kontekście wspólnych wyjść z domu. Do szelek warto też dobrać smycz – takie akcesoria oferuje nasz sklep zoologiczny.

Obróżka dla kota z dzwoneczkiem

Bezpieczna obroża dla kota bardzo często wyposażona jest także w mały dzwoneczek, który wydaje dźwięki, gdy kot się porusza. Pozwala to na odstraszenie drapieżników, takich jak duże ptaki, które mogą pomylić Twojego czworonoga z innymi zwierzętami. Taki dzwoneczek zawieszony na obroży może też przydać się w czasie poszukiwań kota. Znacznie łatwiej określić jego lokalizację, ponieważ kot porusza się, jak przystało na łowcę, dosyć cicho. 

Ponadto dzwoneczek przyda się, jeśli nie chcesz, aby Twój zwierzak przynosił do domu upolowane zdobycze. Wydający dźwięki dzwonek znacznie ułatwi ucieczkę zwierzakom, które mogłyby paść ofiarą polowań kota. Zwróć jednak uwagę, czy doczepiony dodatek nie drażni Twojego pupila. Jeśli tak będzie, to wygodniejszą opcją będzie odczepienie go od obroży. 

Bardzo ważne jest to, aby obroża była wykonana z wysokiej jakości taśmy. Powinna być także regulowana, aby jak najlepiej dopasować ją do gabarytów kota. Obroża może być skórzana lub wykonana z wytrzymałego nylonu. W naszym sklepie internetowym można znaleźć różne wzory i kolory obroży dla kotów. Warto zaopatrzyć pupila w tę stylową ozdobę.

Obroże dla kota przeciw pchłom i kleszczom

W naszej ofercie znajdziesz również obroże dla kota, które uwalniają substancję czynną wpływającą na insekty. Ochronią one pupila przed pchłami, kleszczami oraz innymi ektopasożytami. To uchroni kota przed zachorowaniem na różne groźne choroby – takie jak pasożyty czy babeszjoza, a także przed przenoszeniem chorób takich jak borelioza na swojego właściciela.

Aby obroża przeciw pchłom i kleszczom zachowywała swoją skuteczność, należy wymieniać ją na nowo co roku na wiosnę. Bardzo ważne jest także odpowiednie dopasowanie rozmiaru obroży do wagi zwierzaka. U pupila może też wystąpić reakcja alergiczna na składniki zawarte w preparacie – w takiej sytuacji należy wymienić ją preparatem na obrożę innego producenta. Tym niewielkim kosztem Twój kot może zyskać znaczne bezpieczeństwo podczas codziennych wypraw.