Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Obroże dla kota

Liczba produktów: 15

Z pozoru obroża dla kota może wydawać się zbędnym gadżetem. Pełni ona jednak nie tylko funkcje ładnej ozdoby. W przypadku kotów wychodzących obroża to sygnał, że ten czworonóg ma swojego właściciela.  Sprawdź ofertę naszych obroży przystosowanych specjalnie dla tych zwierząt i dowiedz się, którą z nich wybrać.

Jakie funkcje ma obroża dla kota?

Warto zaznaczyć, że obroże przeznaczone dla tych pupili różnią się od tych, które kupuje się dla psa. Koty wychodzące przez swoją wrodzoną ciekawość lubią dostawać się w pozornie niedostępne miejsca. Może się to wiązać z tym, że obroża zaczepi się o wystający kij lub pręt. W przypadku zwykłej obroży zwierzak może zrobić sobie krzywdę. Właśnie z tego względu obroża dla kota wykonana specjalnie z myślą o tych zwierzętach samodzielnie odpina się pod odpowiednim naciskiem. Dzięki temu Twój kot jest znacznie bezpieczniejszy.

Co więcej, tego typu obroże wyposażono w specjalne dzwoneczki, które wydają dźwięki, gdy kot się porusza. Pozwala to na odstraszenie drapieżników, takich jak duże ptaki, które mogą pomylić pupila z innymi zwierzakami. Taki dzwoneczek może też przydać się w czasie poszukiwań kota. Znacznie łatwiej określić jego lokalizację, ponieważ kot porusza się, jak przystało na łowcę dosyć cicho. 

Ponadto dzwoneczek przyda się, jeśli nie chcesz, aby Twój zwierzak przynosił do domu upolowane zdobycze. Wydający dźwięki dzwonek znacznie ułatwi ucieczkę zwierzakom, które mogłyby paść ofiarą polowań kota. Zwróć jednak uwagę, czy doczepiony dodatek nie drażni Twojego pupila. Jeśli tak będzie, to lepszą opcją będzie odczepienie go od obroży. 

Kolejną ważną funkcją jaką posiada obroża dla kota jest możliwość naniesienia adresu lub numeru telefonu do właściciela. Znacznie ułatwi to poszukiwanie zwierzaka, który za bardzo oddalił się od swojego domu. Poza danymi kontaktowymi wyposażysz obrożę w odblaski, które sprawią, że Twój kot będzie lepiej widoczny, gdy porusza się przy drodze.

Obroże dla kota przeciw pchłom

W naszej ofercie znajdziesz również obroże dla kota, które producent wyposażył w specjalny dodatek. Ochronią one pupila przed pchłami oraz innymi ektopasożytami. Dzięki temu masz większą pewność, że zwierzak nie wróci do domu na przykład z kleszczami. 

Sprawdź naszą ofertę obroży dla kotów i wybierz bezpieczne rozwiązanie dla swojego czworonożnego przyjaciela! Niewielkim kosztem Twój kot może zyskać znaczne bezpieczeństwo podczas codziennych wypraw.