Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Obroże przeciw kleszczom dla kota

Liczba produktów: 3

Obroże na pchły i kleszcze dla kota

Obroża dla kota przeciwpchelna i na kleszcze – dlaczego warto ją stosować?

U kotów rzadziej niż u psów stwierdza się schorzenia przenoszone przez kleszcze. Niemniej jednak przypadłości te są bardzo niebezpieczne i wymagają skutecznej profilaktyki. Z tego powodu obroża zabezpieczająca przed tymi pasożytami zewnętrznymi powinna być podstawą zabezpieczenia mruczka. Bardzo często jest to też obroża przeciw pchłom dla kota, chroniąca również przed wszołami. Warto pamiętać, że wszystkie te pasożyty są groźne również dla Ciebie i reszty domowników.

Obroża na pchły dla kota chroni nie tylko przed samymi pogryzieniami i rozprzestrzenianiem się pcheł w domu. Dodatkowo jest w stanie też zabezpieczyć kota przed negatywnymi skutkami pchlich ugryzień jak na przykład stany zapalne skóry czy reakcje alergiczne. Podobnie działa przeciw kleszczom, dodatkowo zabijając je. Nawet jeśli odczepią się od mruczka, nie będą zagrażały Tobie czy innym ludziom i zwierzętom w tym samym domu. Obroża na kleszcze dla kotów może uchronić pupilów przed dolegliwościami wynikającymi z ugryzienia ich przez te pajęczaki.

Obroża na pchły i kleszcze dla kota – czemu zawdzięcza swoje działanie?

Obroża dla kota przeciwpchelna i na kleszcze opiera swoje działanie na zawartości olejków eterycznych. Najczęściej spotykane to:

  • olejek cedrowy – ma właściwości ochronne, nawilżające i odżywcze, chroni przed nadmiernym linieniem, wzmacnia sierść i nadaje jej blasku;
  • olejek geraniowy – działa oczyszczająco, chroni przed zanieczyszczeniami, spowalnia procesy starzenia się skóry,
  • olejek miętowy – działa odstraszająco na pchły i kleszcze.

Niektóre obroże na pchły dla kota działają również na muchy i komary.

Najskuteczniej na kleszcze i pchły działają jednak substancje biobójcze. Nie należy stosować u nich środków, które zawierają permetrynę. Środek ten jest toksyczny dla Twojego kota! Alternatywą są obroże na kleszcze dla kota, w których znajdziesz takie substancje jak fipronil, flumetryna czy imidachlopryd (znany też pod nazwą imidaklopryd). Działają one paraliżująco na układ nerwowy insektów, przez co skutecznie je eliminują.

Obroża na kleszcze dla kota – dopasuj ją do wieku i rozmiaru mruczka

Bezpieczne obroże na pchły i kleszcze dla kota to takie, które możesz dopasować do wieku Twojego pupila. Znajdziesz obroże przeciw pasożytom przeznaczone dla kociąt oraz kotów dorosłych. Przy wyborze sprawdź, od jakiego wieku może być używane to akcesorium. Wielu producentów podaje informację, aby nie stosować tego rodzaju zabezpieczenia u zwierząt poniżej 3 miesięcy.

Z wiekiem zwierzę rośnie. Dorosły kot potrzebuje zatem większej obroży niż kociak. Doskonałym rozwiązaniem będzie obroża z regulowaną długością, którą dostosowuje się indywidualnie do rozmiaru zwierzęcia. Pasek na pchły dla kota możesz obciąć w dowolnym miejscu. Wybierając obrożę na kleszcze dla kota, warto zwrócić uwagę na sposób zapięcia. Obroże zapinane na klik będą wygodniejsze. Ważne jest, aby samodzielnie się rozpinały przy pociągnięciu. W ten sposób obroża przeciw kleszczom dla kota nie powoduje zagrożenia w razie, gdyby kot o coś nią zaczepił.

Obroża dla kota na pchły i kleszcze – kiedy warto ją stosować?

Tego rodzaju zabezpieczenie warto stosować u psów i kotów przez cały rok, bo pasożyty obecnie są aktywne we wszystkie miesiące. W przypadku kotów będzie to niezbędne zabezpieczenie u osobników wychodzących swobodnie albo na spacery czy do woliery. Będzie też dobra, gdy w domu mieszka pies, który na co dzień wychodzi na łono natury czy choćby trawnik przy bloku.

Zawsze sprawdzaj, jaki jest przewidywany czas działania obroży. Może ona uwalniać substancje aktywne przez 4 tygodnie, ale również dobrze jej okres działania to i 8 miesięcy. Regularnie wymieniaj obroże, aby mieć pewność, że działają aktywnie przeciw kleszczom i pchłom.