Obroże przeciw kleszczom dla kota

Liczba produktów: 3

U kotów rzadziej niż u psów stwierdza się schorzenia przenoszone przez kleszcze. Niemniej przypadłości te są bardzo niebezpieczne i wymagają skutecznej profilaktyki. Postaw na obrożę na kleszcze dla kota i zmniejsz ryzyko chorób odkleszczowych u swojego pupila. Zapoznaj się z ofertą opasek na kleszcze dla kota.

Obroża dla kota na kleszcze – dopasuj ją do wieku i rozmiaru mruczka

Bezpieczna obroża dla kota na kleszcze to taka, która jest dopasowana do wieku Twojego pupila. Znajdziesz opaski dla kota na kleszcze przeznaczone dla kociąt oraz kotów dorosłych. Przy wyborze zwróć uwagę, od jakiego wieku może być używane to akcesorium. Wielu producentów podaje informację, aby nie stosować obroży na kleszcze dla kota u zwierząt poniżej 3 miesięcy.

Z wiekiem zwierzę rośnie. Dorosły kot potrzebuje zatem większej obroży niż kociak. Doskonałym rozwiązaniem będzie obroża z regulowaną długością, którą dostosowuje się indywidualnie do rozmiaru zwierzęcia. Pasek na pchły dla kota możesz obciąć w dowolnym miejscu. Wybierając obrożę na kleszcze dla kota, warto zwrócić uwagę na sposób zapięcia. Obroże zapinane na klik będą najwygodniejsze.

Obroża na kleszcze dla kota – czemu zawdzięcza swoje działanie?

Obroża dla kota kleszcze opiera swoje pielęgnacyjno-zdrowotne działanie o zawartość olejków eterycznych. Najczęściej spotykane to: olejek cedrowy – ma właściwości ochronne, nawilżające i odżywcze, chroni przed nadmiernym linieniem, wzmacnia sierść i nadaje jej blasku; olejek geraniowy – działa oczyszczająco, chroni przed zanieczyszczeniami, spowalnia procesy starzenia się skóry.

Niektóre opaski na kleszcze dla kota działają również na pchły, muchy i komary. Należy również zwrócić uwagę na to, czy obroża zawiera substancje biobójcze na insekty. Niektóre koty podczas codziennej toalety mogą zlizywać substancje, którymi nasączona jest obroża, co może czasami prowadzić do zatrucia pokarmowego.