Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Pęsety na kleszcze dla kota

Liczba produktów: 3

Zastanawiasz się, jak bezpiecznie wyciągnąć kotu kleszcza? Wybierz plastikową pęsetę, która zapobiega zmiażdżeniu pasożyta. Używając takiego narzędzia, nie musisz się martwić, że oderwiesz tylko tułów kleszcza, podczas gdy jego głowa zostanie w skórze.

Pęseta – przydatne narzędzie do usuwania kleszczy

Pęseta chroni przed bezpośrednim kontaktem z pasożytem, a także przed groźnym dla ludzi krętkiem Borrelia. Minimalizuje ryzyko przeniesienia płynów ustrojowych podczas wyciągania kleszcza. Kształt narzędzia pozwala szybko i bezpiecznie pozbyć się go. Urządzenie zostało wyposażone w metalowe kółeczko, dzięki czemu możesz je przyczepić do kluczy. W ten sposób wyciągniesz kleszcza, gdy tylko go zauważysz.

Pęseta do usuwania kleszczy jest poręczna i wytrzymała, dlatego warto się w nią zaopatrzyć. Akcesorium przyda się nam zwłaszcza wtedy, gdy mamy kota wychodzącego. Należy jednak podkreślić, że na ugryzienie kleszcza narażone są też niewychodzące koty. Wystarczy, że przeniesiemy pasożyty na odzieży czy butach. W takiej sytuacji trzeba jak najszybciej pozbyć się niechcianego lokatora, aby zmniejszyć ryzyko chorób odkleszczowych. Chociaż u kotów diagnozuje się je rzadko, nie oznacza to, że te zwierzęta nie chorują.

Jak używać pęsety na kleszcze?

Odgarnij sierść w miejscu, w które wbił się kleszcz. Pamiętaj, żeby nie zaciskać narzędzia na środku kleszcza, w przeciwnym razie zawartość pasożyta może wniknąć do ciała zwierzaka. Umieść go delikatnie w szczelinie łopatki, a następnie wykręć energicznie w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Na koniec dokładnie umyj ręce i zdezynfekuj miejsce ukłucia wodą utlenioną. Jeśli nie udało Ci się usunąć całego kleszcza, niezwłocznie wybierz się z kotem do weterynarza. W przeciwnym razie zwiększysz ryzyko zakażenia.

Pęseta na kleszcze dla kota została wykonana z wysokiej jakości plastiku, dlatego nie złamie się podczas wykonywania zabiegu. Pamiętaj, żeby zdezynfekować ją po każdym użyciu.