Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Piasek dla szynszyli

Liczba produktów: 2

Szynszyla ma mięciutką, gęstą sierść, duże oczy, ponadto pogodne i spokojne usposobienie. Jeśli myślisz o kupnie lub adopcji puszystego gryzonia, powinieneś dobrze poznać jego potrzeby. Piasek to obowiązkowy element wyprawki, ponieważ pozwala on szynszyli zadbać o swój wygląd.

Piasek dla szynszyli – nieocenione wsparcie codziennej higieny

Drobny piasek sprawdzi się przy kąpieli pyłowej, podczas której szynszyla usuwa z futerka nadmiar tłuszczu, zanieczyszczenia i martwe włoski. Zawarte w nim szlachetne minerały zapewniają gryzoniowi idealne warunki do utrzymania higieny. Po każdej kąpieli szynszyli w piasku należy odsiać zanieczyszczenia z naczynia, a po około 7–14 dniach wymienić produkt. Przeznaczony jest on również do utrzymania higieny chomików, koszatniczek czy myszoskoczków.

Zastanawiasz się, jak sprawić, żeby Twój pupil miał piękną, puszystą sierść? Na dnie klatki warto wysypać piasek, który pochłania wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Zadbaj o to, żeby utworzył on 3-centymetrową warstwę, dzięki czemu spełni swoje zadanie.

Piasek wulkaniczny dla szynszyli warto wsypać do czystego naczynia, dzięki czemu gryzoń nie będzie roznosił go po całej klatce. Pojemnik powinien być na tyle duży, żeby Twój ulubieniec mógł się w nim swobodnie wytarzać. Kąpiel w piasku pozwala wyczyścić sierść i dotlenić skórę, jednocześnie przynosi gryzoniowi wiele radości. Uważaj jednak, żeby szynszyla nie zażywała jej zbyt często, ponieważ może wtedy podrażnić oczy i drogi oddechowe. Jeśli zauważysz niepokojące objawy, nie wsypuj piasku codziennie, a 2–3 razy w tygodniu.

Piasek wulkaniczny dla szynszyli – podstawowy element wyprawki dla gryzonia

Nie musisz czesać szynszyli. Jeśli ma ona nastroszone lub sfilcowane futerko, poszukaj nowego piasku. Zwróć też uwagę, czy gryzoń lubi się w nim kąpać. Jeśli nie, spróbuj delikatnie wytarzać szynszylę w piasku, dzięki czemu stopniowo przyzwyczai się do kąpieli. Wybierz produkt, który dokładnie, ale delikatnie oczyści sierść z wszelkich zanieczyszczeń.

Gruboziarnisty piasek może uszkodzić futro gryzonia, a także przesuszyć skórę uszu i podrażnić spojówki. Jeśli Twojemu pupilowi łzawią lub ropieją oczy, niekoniecznie musi to wynikać z przerostu korzeni zębów. Czasami przyczyną problemu jest zły dobór piasku, a wtedy należy jak najszybciej go zmienić.