Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Małe ssaki, takie jak króliki, wymagają regularnej pielęgnacji. Pozwoli ona na dłuższe utrzymanie ich w zdrowiu i dobrej kondycji. Firmy specjalizujące się w artykułach dla zwierząt oferują szeroki wybór produktów, które ułatwiają codzienną pielęgnację małych ssaków. Sprawdź, co może Ci się przydać, gdy w domu masz małego pupila.

Pielęgnacja królików – jakie akcesoria się przydadzą?

Jednym z podstawowych akcesoriów do pielęgnacji królika są obcinaczki do paznokci. Przydadzą się one także, gdy masz inne małe ssaki w domu. Możesz wybrać obcinaczki przypominające klasyczne nożyczki lub modele sprężynowe z gilotynką. Pamiętaj, aby kupić produkt odpowiedniej wielkości. Zwróć także uwagę na to, do jakiej twardości pazurów jest on przeznaczony. Duży wybór rozmiarów obcinaczek sprawia, że na pewno znajdziesz takie, które będą idealnie obcinały pazurki Twojego pupila.

Zobacz, jakie kosmetyki do pielęgnacji królików i małych ssaków warto mieć w domu

W zestawie pielęgnacyjnym swojego zwierzaka warto mieć odpowiednie kosmetyki. Podstawowym produktem jest szampon. Wśród wielu preparatów możesz wybrać tradycyjne płyny do mycia na mokro. Obok produktów przeznaczonych dla poszczególnych gatunków zwierząt dostępne są kosmetyki ogólnego przeznaczenia. Ciekawym rozwiązaniem ułatwiającym pielęgnację gryzoni są też szampony suche.