Karma i przysmaki dla psa

Karma i przysmaki dla psa

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 493-504 z 547

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Jak nie przesadzić z kaloriami? Wybór karmy i przysmaków dla psa

Nadmierna podaż kalorii sprawia, że Twój pies będzie za bardzo tył. Może to być związane zarówno z podawaniem karmy, która jest zbyt kaloryczna albo serwowana w za dużych dawkach, jak i udziałem przysmaków w diecie. Każdemu opiekunowie wydaje się, że smaczek dla psa to nic wielkiego. Tymczasem warto doliczać go do liczby kalorii, które spożywa Twój pupil. 

Istnieją jeszcze inne kryteria wyboru przysmaków treningowych, psich ciastek, a przede wszystkim – karmy! W jakim wieku jest Twój pies? Jak bardzo jest aktywny? Czy cierpi na jakąś chorobę? Te wszystkie aspekty są niezwykle ważne przy wyborze odpowiedniego pożywienia dla Twojego czworonoga. 

Smakołyki dla psa na treningi

W przysmaki po prostu trzeba się zaopatrzyć. Są szczególnie przydatne w procesie uczenia psa rozmaitych rzeczy. Zwiększają motywację pupila i sprawiają, że łatwiej się skupia. Dobrze mieć je ze sobą na spacerze, aby nagradzać pożądane zachowania pupila. W tej roli znakomicie sprawdzą się przysmaki w formie kostek, ciastek, paluszków, patyczków (sticksów) i blistrów.

Naturalne przysmaki dla psa – zdrowe przekąski

Wśród psich smakołyków dosyć popularne są gryzaki naturalne suszone np. noski wieprzowe, nogi baranie, penisy wołowe, kości prasowane, skrzydła z gęsi, uszy królika, maski mięsne z kaczki i uszy wieprzowe. Ich zaletą jest brak konserwantów i barwników. Stanowią naturalne i zdrowe urozmaicenie psiej diety, zwłaszcza gdy smaczki i smakołyki Twojemu pupilowi nie odpowiadają. Dzięki nim psiak realizuje naturalną potrzebę żucia, czyści zęby i wzmacnia dziąsła. 

Wśród przysmaków naturalnych na szczególną uwagę zasługuje ten z fragmentów wołowego żołądka – żwacza. Dzięki niemu zostaje przywrócona właściwa mikroflora jelitowa pupila. W taki smakołyk powinni się zaopatrzyć właściciele psów, które mają problemy trawienne oraz tendencje do zjadania rzeczy niejadalnych.

Specjalistyczne gryzaki do wyjątkowych zadań

Istnieje też kategoria specjalnych przysmaków i smakołyków dla psa. Są to zwykle przysmaki dentystyczne. Ich zadaniem jest niwelowanie kamienia nazębnego w stopniu większym, niż zrobią to naturalne przysmaki dla psa. Wszystko za sprawą zawartych w nich substancji, które dodatkowo rozpuszczają osad.

Karma dla psa – mokra czy sucha?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Sposób żywienia pupila powinien być dostosowany do jego wieku, aktywności oraz stanu zdrowia. Odpowiednie zbilansowanie psiego jadłospisu nie jest proste i najlepiej konsultować te kwestie z weterynarzem lub psim dietetykiem. W naszym sklepie znajduje się szeroka gama zarówno karm suchych (w tym karm pełnoporcjowych z suszonego mięsa), miękkich tzw. tackowych, jak i mokrych. Dokonując wyboru, można kierować się rodzajem składników, kalorycznością oraz wieloma innymi parametrami np. tym, czy pies jest w stanie gryźć twarde granulki.

Karmy dla psów o specjalnych wymaganiach

Psy, które mają alergie lub cierpią na schorzenia przewlekłe oraz różnego rodzaju choroby czy nietolerancje pokarmowe, muszą być karmione w specjalny sposób. Bardzo ważne jest, aby żywienie pupila było dostosowane do jego kondycji zdrowotnej. Karma hipoalergiczna musi być dobrana odpowiednio do potrzeb dorosłych psów.

Choć przekąska jest smacznym dodatkiem dla czworonoga, to nie zastąpi pożywienia, które wspomaga zdrowie i jest dostosowane do potrzeb rasy. W sprzedaży dostępne są karmy naturalne, pozbawione sztucznych barwników, które stanowią podstawę diety psa. Mogą zawierać specjalistyczne substancje. W efekcie są odpowiednie dla np. higieny jamy ustnej u ras z problemami stomatologicznymi czy dla tych psów, które mają kłopoty trawienne.