Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Preparaty na pchły i kleszcze dla psa

Liczba produktów: 2

Rodzaje środków na pchły i kleszcze dla psa

Kleszcze roznoszą choroby, które z reguły szybko się rozwijają, a w momencie, gdy manifestują się objawami, stan pupila jest już bardzo poważny. Ochrona przed pasożytami to ważny element profilaktyki i dbania o zdrowie psa. Na szczęście mamy do dyspozycji bogaty repertuar preparatów ochronnych.

Dlaczego trzeba chronić psa przed pchłami i kleszczami?

Jednym z mitów na temat kleszczy jest ten, że spadają one z drzew. Nic bardziej mylnego. Te żywiące się krwią pasożyty żyją w trawie i na krzewach, na wysokości nie większej niż 150 cm. W związku z tym każdy spacer jest zagrożeniem. Profilaktyka oraz sprawdzanie psiej sierści po spacerze to obowiązek każdego właściciela. Kleszcze przenoszą niebezpieczne i często śmiertelne dla psów choroby: bebeszjozę, anaplazmozę i turalemię. Z kolei ugryzienie pchły nie tylko powoduje dyskomfort u psa, ale może być przyczyną anemii i reakcji alergicznych, np. APZS, czyli alergicznego pchlego zapalenia skóry.

Krople i spraye na kleszcze

Krople i spraye na pchły i kleszcze to bardzo skuteczne, bezpieczne i wygodne w stosowaniu preparaty, które dodatkowo często w składzie mają również substancje nabłyszczające i pielęgnujące sierść oraz ułatwiające jej rozczesywanie. Niektóre z nich są też przeznaczone specjalnie dla psów, które mają problemy skórne i skłonność do alergii.

Jak stosować preparaty na pchły i kleszcze?

Stosowanie płynnych środków na kleszcze i pchły jest bardzo proste. Należy postępować zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na opakowaniu produktu. Zwykle polega to na wylaniu płynu z ampułki czy większej buteleczki na skórę na karku psa lub na rozpylaniu preparatu na sierść (chroniąc przy tym pysk, oczy i uszy). Ważne jest, aby przed aplikacją zrobić próbę uczuleniową, szczególnie w przypadku zwierzaków, które mają historię alergii na różne substancje.

WAŻNE

Jedną z najczęściej stosowanych substancji czynnych w preparatach przeciwko pchłom i kleszczom jest permetryna, która jest toksyczna dla kotów. Należy unikać preparatów z tym składnikiem, jeżeli w domu mieszkają także koty.