Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Preparaty na pchły i kleszcze u kota

Liczba produktów: 1

Jednym z elementów dbania o swojego pupila jest zabezpieczanie go przed pasożytami oraz różnego rodzaju chorobami. W przypadku kotów do najczęściej spotykanych pasożytów zewnętrznych, które mogą też przenosić różnego rodzaju choroby, są pchły. Zobacz, jakie formy preparatów przeciwko tym pasożytom warto wybrać.

Zabezpieczenie kota przed pchłami – dlaczego jest tak ważne?

Stosowanie środków na pchły u kotów jest bardzo ważne ze względu na to, że pozwala zabezpieczyć je przed tymi pasożytami. Brak zabezpieczenia może powodować duży dyskomfort u zwierzęcia, gdy już dojdzie do kontaktu z pchłami. Wywołują one bowiem podrażnienie i choroby skóry. Warto tutaj podkreślić też, że pchły mogą też przenosić groźne dla zwierząt choroby, np. tasiemca. Brak stosowania preparatów przeciw pchłom w różnej postaci może powodować również rozprzestrzenianie się ich po domu i żerowanie na człowieku.

Istotne jest to, aby zabezpieczać zwierzęta zarówno wychodzące, jak i te pozostające na stałe w domu. Nieświadomie bowiem można przynieść ze sobą z zewnątrz pasożyty, np. na ubraniu, butach czy przedmiotach przyniesionych z piwnicy. Pchły mogą przejść na kota także po kontakcie ze zwierzęciem wychodzącym, np. psem mieszkającym w tym samym domu.

Preparaty na pchły – zobacz dostępne rozwiązania

Jest wiele preparatów, które pozwolą Ci zabezpieczyć kota przed pchłami. Mają one formę środków stosowanych zewnętrznie oraz tabletek. Wśród nich dostępne są krople lub spraye do użytku bezpośrednio na skórę i sierść. Oprócz preparatów na same pchły znajdziesz także środki chroniące przeciw kleszczom. Przydać Ci się mogą ponadto akcesoria takie jak pęsety czy grzebienie do usuwania żerujących już pasożytów.