Sposoby przechowywania psiej karmy – torebki na przysmaki, pojemniki na karmę suchą i mokrą, zestawy podróżne

Właściwe przechowywanie karmy dla psa przedłuża jej świeżość i walory smakowe. Bardzo ważne jest, aby jedzenie pupila stało w suchym miejscu, z dala od słońca i źródeł ciepła (np. kaloryferów) i było zawsze szczelnie zamknięte. To najlepsze zabezpieczenie przed kurzem, brudem i pasożytami (m.in. muchami, które znoszą jaja w jedzeniu) oraz jełczeniem i wietrzeniem. W czasie wyjazdów warto wyposażyć się w przenośne pojemniki na karmę i wodę. Takie akcesoria znacznie poprawiają komfort podróżowania.

Jak przechowywać mokrą karmę dla psa?

Mokra karma może być przechowywana w pojemniku, w którym znajduje się oryginalnie. Jeżeli pies nie zje wszystkiego od razu, należy szczelnie zamknąć opakowanie i schować je do lodówki.

Przechowywanie suchej karmy

Suche jedzenie dla psa można trzymać w torbie, w której zostało kupione. Jedyne, o czym należy pamiętać, to szczelne jej zamykanie po każdym karmieniu. W tym celu przydatne są różnego rodzaju klipsy. Ciekawym i bardzo praktycznym rozwiązaniem są klipsy z szufelko-miarką do nakładania karmy. Suchą karmę można też przesypywać do specjalnego pojemnika z pokrywką. Zakup takiego akcesorium jest konieczny, np. jeśli kupujemy karmę na wagę lub gdy dozowanie karmy z oryginalnego opakowania jest niewygodne i chrupki za każdym razem wysypują się na podłogę.

Pies w podróży – akcesoria

Psie chrupki w różnych miejscach i trudne do znalezienia miseczki na wodę nie zapewnią nam udanej podróży. Aby mieć wszystko pod ręką i by pies był zadowolony (i jadł zawsze świeżą karmę), warto zaopatrzyć się w kompaktowe pojemniki. To gadżet, który znacząco podnosi komfort pobytu poza domem. Ciekawym dodatkiem do takiego wyposażenia są torebki na przysmaki, które można przyczepić do smyczy lub paska. Pamiętaj, że każde pudełko czy pojemnik, w którym przechowywana jest psia karma, powinien być regularnie czyszczony. Większość z nich można myć w zmywarce.