Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Pojemniki na karmę dla psa

Pojemnik na karmę dla psa – dlaczego warto go mieć?

Właściwe przechowywanie karmy dla psa przedłuża jej świeżość i walory smakowe. Bardzo ważne jest, aby jedzenie pupila stało w suchym miejscu, z dala od słońca i źródeł ciepła (np. kaloryferów), i było zawsze szczelnie zamknięte. To najlepsze zabezpieczenie przed kurzem, brudem i pasożytami (m.in. muchami, które znoszą jaja w jedzeniu) oraz jełczeniem i wietrzeniem. W czasie wyjazdów warto wyposażyć się w przenośne pojemniki na karmę i wodę. Takie akcesoria znacznie poprawiają komfort podróżowania.

Pojemnik do przechowywania karmy mokrej? Niekoniecznie!

Mokra karma może być przechowywana w pojemniku, w którym znajduje się oryginalnie. Jeżeli pies nie zje wszystkiego od razu, należy szczelnie zamknąć opakowanie i schować je do lodówki. Sprawdzić może się pudełko na karmę dla psa, w którym zamkniesz oryginalne opakowanie. W ten sposób zapobiegasz wietrzeniu karmy, a przy okazji chronisz wnętrze lodówki przed rozchodzeniem się zapachu. Pojemnik do przechowywania karmy powinien być więc przede wszystkim szczelny. Możesz też zdecydować się na specjalną pokrywkę, którą dopasujesz do dowolnej puszki czy tacki z jedzeniem.

Pojemnik na suchą karmę dla psa – jaki powinien być?

Suche jedzenie dla psa można trzymać w torbie, w której zostało kupione. Jedyne, o czym należy pamiętać, to szczelne jej zamykanie po każdym karmieniu. W tym celu przydatne są różnego rodzaju klipsy. Ciekawym i bardzo praktycznym rozwiązaniem są klipsy z szufelko-miarką do nakładania karmy.
 
Suchą karmę można też przesypywać do specjalnego pojemnika z karmę dla psa. Zakup takiego akcesorium jest konieczny, np. jeśli nabywasz karmę na wagę lub gdy dozowanie karmy z oryginalnego opakowania jest niewygodne i chrupki za każdym razem wysypują się na podłogę. Pamiętaj jednak, że taki pojemnik powinien mieć atest do kontaktu z żywnością, a także skuteczną uszczelkę, która chroni przed wietrzeniem pokarmu. W ten sposób dłużej zachować świeżość karmy i jej wartości odżywcze. Aby zadbać o jakość przechowywania pokarmu, wybierz pudełko z pokrywą z klapką.

Pies w podróży a pudełko na karme dla psa

Psie chrupki w różnych miejscach i trudne do znalezienia miseczki na wodę nie zapewnią nam udanej podróży. Aby mieć wszystko pod ręką i by pies był zadowolony (i jadł zawsze świeżą karmę), warto zaopatrzyć się w kompaktowe pojemniki. To gadżet, który znacząco podnosi komfort pobytu poza domem. Ciekawym dodatkiem do takiego wyposażenia są torebki na przysmaki, które można przyczepić do smyczy lub paska. Pamiętaj, że każde pudełko czy pojemnik, w którym przechowywana jest psia karma, powinien być regularnie czyszczony. Większość z nich można myć w zmywarce.

Pojemniki na przysmaki dla psa – sprawdź, na co zwrócić uwagę?

Pojemnik na psie przysmaki to coś, co warto mieć w swoim domu. Nie tylko sprawia, że możesz wygodnie przechowywać smakołyki, ale i masz do nich łatwy dostęp. Może to być zarówno puszka, jak i duży pojemnik na kółkach – szczególnie przydatny, jeśli masz dużo psów, ale i więcej miejsca magazynowego. Przy dużych smakołykach sprawdzi się nawet pojemnik na karme dla psa, przeznaczony do dużej ilości karmy dla zwierząt, np. 20 kg.