Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Skóra i futro psa

Liczba produktów: 3

Dbanie o skórę i sierść psa – preparaty

Właściwe dbanie o stan skóry i sierści pupila to kluczowy element jego pielęgnacji oraz profilaktyki wielu schorzeń. Szczególnej uwagi w tej kwestii wymagają psy długowłose oraz te z problemami skórnymi, infekcjami i alergiami. Jest wiele preparatów poprawiających wygląd i kondycję psiej fryzury do stosowania wewnętrznego w postaci karm i suplementów oraz zewnętrznego w formie szamponów i sprayów.

Preparaty do pielęgnacji skóry i sierści psa

Do pielęgnacji psiej sierści i skóry potrzebny jest zestaw akcesoriów. Są to szczotki, zgrzebła, grzebienie i rękawice. Ważne są także odpowiednio dobrane do rodzaju włosa i kondycji zdrowotnej zwierzęcia szampony i inne preparaty, które dodatkowo zapobiegają rozwojowi infekcji, ułatwiają rozczesywanie, nawilżają, łagodzą stany zapalne i swędzenie oraz chronią skórę przed ponownym zakażeniem.

Karmy, przysmaki i suplementy na skórę i sierść

Psy, których stan zdrowia wymaga specjalnego podejścia, np. ze skłonnością do alergii, powinny być karmione specjalistyczną karmą. Często też zdarza się, że psy długowłose potrzebują starannie skomponowanego menu, aby stan ich skóry był w dobrej kondycji. Do takich celów przeznaczone są specjalistyczne karmy zawierające dokładnie zbilansowanie składniki. Troszcząc się o stan sierści pupila, można dawać mu przysmaki zawierające m.in. kwasy omega-3 i omega-6 oraz biotynę – składniki pozytywnie wpływające na stan i kondycję włosa. Ciekawym pomysłem są także różnego rodzaju suplementy diety, np. w formie tabletek czy płynu, którym za pomocą dozownika wzbogaca się karmę. Takie dodatki są szczególnie wskazane, gdy pies zmienia sierść okrywową na wiosnę lub w sytuacjach wzmożonego linienia, np. w sezonie grzewczym.