Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Sprzęt podróżny dla psa

Liczba produktów: 23

Podczas transportu pupila musimy zadbać o jego komfort i bezpieczeństwo. Wiele psów nie lubi jazdy samochodem czy autobusem. W takich przypadkach warto zrobić wszystko, aby nie pogłębiać traumy. Na rynku są akcesoria podróżne znacznie ułatwiające przemieszczanie się z czworonożnym przyjacielem. W celu zapewnienia psu maksimum bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem zalecamy używanie wyłącznie certyfikowanych szelek samochodowych.

Torby transportowe i szelki samochodowe

Torba transportowa to must have wyposażenia podróżnego. Tego rodzaju akcesorium przydaje się nie tylko podczas wyjazdów za miasto, ale również wizyt u weterynarza. Dla większych psów są specjalne samochodowe siedziska oraz maty, które można rozkładać na tylnym siedzeniu.

Zakup szelek samochodowych jest konieczny. Ich rozmiar należy dobrać do wielkości klatki piersiowej psa. Dzięki szelkom zwierzę jest bezpieczniejsze w czasie gwałtownego hamowania. Dobrej jakości atestowane szelki wykonane są z mocnych materiałów oraz wyposażone w zabezpieczenia chroniące ciało psa. Mogą być również używane podczas spacerów. Mają uniwersalny system zapięcia – kompatybilny z większością pasów samochodowych. Jeżeli pies na co dzień chodzi w szelkach, można do nich dokupić wpinkę pozwalającą na przymocowanie ich do pasów samochodowych.

W przypadku, gdy pupil przeskakuje z tylnego siedzenia do przodu i bardzo źle znosi przypinanie pasami, dobrym i często jedynym rozwiązaniem może być wówczas specjalna odgradzająca siatka samochodowa.

Kosze rowerowe dla psów

Podróżowanie rowerem z czworonożnym przyjacielem jest zarezerwowane raczej dla psów o niewielkich gabarytach, ważących maksymalnie 10 kg. Wiklinowy kosz z kratką zabezpieczającą i systemem mocowania do kierownicy roweru pozwala na bezpieczne podróżowanie z pupilem.

Oprócz szelek i siedzisk w podróży przydają się również takie sprzęty jak apteczka, butelka na wodę z miską oraz pojemnik na karmę.