Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Szczotki i grzebienie dla psa

Liczba produktów: 43

Szeroki wybór szczotek i grzebieni dla psa – jakie warto kupić?

Bez względu na to, czy Twój pies ma długą, średnią czy krótką sierść, powinien być regularnie szczotkowany. Tylko w ten sposób zapewnisz mu piękną i zdrową okrywę włosową. Na rynku jest bogata oferta grzebieni i szczotek dla psa. Czym kierować się przy wyborze?

Dlaczego szczotkowanie psa jest ważne?

Szczotkowanie to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, jakiemu powinien być poddawany każdy pies, niezależnie od tego, jak długą sierść posiada. Poza aspektem estetycznym czesanie psa ma duży wpływ na zdrowie zwierzęcia. Dzięki temu zabiegowi usuwa się martwe włosy, znajdujące się w sierści pasożyty i brud oraz nadmiar podszerstka.

Czesząc, likwiduje się kołtuny i zapewnia psu masaż, który stymuluje i pobudza wzrost nowych włosów. Ta czynność to też bez wątpienia doskonały sposób na nawiązanie bądź pogłębienie więzi między zwierzęciem a opiekunem.

Jakie szczotki dla psa wybrać?

Dla efektywnego zabiegu szczotkowania psa duże znaczenie ma wybór odpowiednich akcesoriów. Na rynku znajdziesz szczotki dla psa o każdej długości i różnym rodzaju sierści. Jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów tego akcesorium to tzw. pudlówka. Z uwagi na zagięte druciki pozwala dodatkowo na sprawne opracowywanie kołtunów. Szczotka druciana sprawdzi się natomiast u czworonogów długowłosych mających jedną warstwę okrywy bez podszerstka.

Szczotka dla psa włosiano-oścista polecana jest do pielęgnacji czworonogów, u których nie powinno się usuwać podszerstka, a szczotki z włosiem lub nylonowe to rozwiązanie dobre dla szczeniąt, które mają delikatną sierść i skórę. W przypadku psów dorosłych mogą zostać użyte na koniec zabiegu, aby nadać sierści połysk.

Nie tylko szczotki dla psa, czyli inne akcesoria do czesania

Warto zapoznać się też z ofertą grzebieni, rękawic i innych akcesoriów do pielęgnacji psiej sierści. Grzebień dla psa o rzadkich ząbkach sprawdzi się u czworonogów z obfitym podszerstkiem i tendencją do kołtunienia sierści. Z kolei modele o gęsto rozstawionych ząbkach są dobre do czesania psów z krótką sierścią.

Zgrzebło dla psa z twardymi zębami nadaje się do rozczesywania i wyczesywania martwej sierści, a modele z ząbkami z gumy lub rękawice gumowe to rozwiązanie polecane zwłaszcza dla psiaków krótkowłosych. Ciekawym sprzętem jest furminator, dzięki któremu w szybki i efektywny sposób usunie się martwy podszerstek.