Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Szelki i smycze dla małych ssaków

Liczba produktów: 5

Szelki i smycze dla małych ssaków – wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojego pupila

Szelki czy smycze najczęściej kupuje się dla psów, choć właściciele mniejszych ssaków, takich jak np. króliki czy świnki morskie, a nawet szczury, również szukają tego typu akcesoriów dla swoich pupili. Jakie modele warto wybrać?

Szelki dla gryzoni – czym różnią się od szelek dla psów?

Gryzonie to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. Chętnie są wybierane ze względu na niewielkie rozmiary, a także możliwość wejścia z nimi w interakcje. Wybierając dla nich szelki, trzeba mieć świadomość, że Ich budowa powinna być dostosowana do fizjonomii pupila. Szukając zatem szelek dla królika lub szczura, pamiętaj, aby postawić na produkty tworzone z myślą właśnie o tej grupie zwierząt. Są one bowiem lżejsze od modeli dla psów czy kotów. Szerokość pasków też jest dostosowana do niewielkich rozmiarów gryzonia. Rozstaw poszczególnych części szelek jest natomiast dopasowany do sposobu, w jaki porusza się zwierzę, aby nie krępować jego ruchów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szelki i smycze dla małych ssaków?

Wybierając szelki dla królika miniaturki czy też innych gryzoni, zwróć uwagę na to, by były odpowiedniej wielkości. Dodatkowo szelki z paskami muszą mieć odpowiednią szerokość i opcję regulacji, by łatwiej dostosować produkt do ciała zwierzaka.

Jeżeli decydujesz się na szelki pełne, postaw na modele wykonane z materiałów pozwalających skórze oddychać. To pozwoli uniknąć odparzeń. Wybierając smycz, najlepiej postawić natomiast na klasyczne modele wykonane z lekkich materiałów, np. z wąskiej taśmy parcianej.