Transportery dla psa

Liczba produktów: 25

Transport psa samochodem lub komunikacją zbiorową to temat, który na własnej skórze znamy od podszewki. Wielu przewoźników oczekuje także, że pies podczas podróży będzie miał założony kaganiec – lecz co z rasami, które kagańca nosić nie mogą? Lub co, jeśli pies kagańca nosić nie lubi? Odpowiedzią jest specjalny transporter dla psa.

Rodzaje transporterów dla Twojego psa

Transportery dla psa dzielą się na kilka zasadniczych kategorii w zależności od jego montażu oraz materiałów, z których został wykonany. Można także wyszczególnić ich mobilność – istnieją transportery dla psów, które są mocowane w aucie na stałe oraz takie, które łatwo przeniesiesz.

Mobilne transportery najczęściej wykonane są ze specjalnych rodzajów plastiku lub materiałów tekstylnych. Te pierwsze najczęściej dodatkowo zabezpieczone są kratką, dzięki której pies będzie miał stały dostęp do świeżego powietrza oraz miał widok na otaczający go świat. 

Transportery materiałowe najczęściej są zabezpieczone siatką, która ma podobną funkcję jak kratka. Dzięki przyciemnieniu wywołanemu przez znaczne zagęszczenie oczek to może być idealny wybór dla bardziej nerwowego pupila. Transportery mobilne zalecane są raczej dla mniejszych zwierząt.

Transportery mocowane na stałe to najczęściej klatka, która jest montowana w tylnej części pojazdu, np. bagażniku. Wyglądem może przypominać kratkę mocowaną w autach przystosowanych do przewożenia towarów. 

Klatki dla psa uważane są za jedną z najbezpieczniejszych metod podróży, ponieważ podczas ewentualnego wypadku będą stanowiły dodatkową ochronę dla psa. Istotną zaletą jest także wystarczająca ilość miejsca, by pies mógł podróżować w wygodnej dla niego pozycji.

Jak przewozić psa w transporterze?

Choć przewożenie psa luzem w samochodzie lub transporcie zbiorowym jest bardzo popularną metodą, nie oznacza, że jest właściwie lub – co tyczy się głównie podróży autem – zgodne z przepisami. 

Według przepisów zwierzak powinien być zabezpieczony tak, by nie utrudniać kierowcy prowadzenia pojazdu. Dodatkowo jego poruszanie się po aucie powinno być ograniczone do minimum.

Popularnym rozwiązaniem są pasy samochodowe dla zwierząt mocowane do szelek pupila. Tak zabezpieczony pies powinien całą drogę spędzić na fotelu pasażera, co jednocześnie często uniemożliwia mu wygodne ułożenie się na czas jazdy. Ten rodzaj zabezpieczenia może skutkować również zniszczeniem wnętrza pojazdu.

Drugim rozwiązaniem, także zgodnym z przepisami, jest przewożenie psa w torbie, koszu lub plastikowym transporterze, który został postawiony na siedzeniu pasażera oraz przypięty specjalnymi pasami. Oczywiście  ten rodzaj transportu polecany jest dla psów mniejszych ras.

Trzecia opcja, powszechnie uważana za najbezpieczniejszą, to klatka montowana w bagażniku. Najbezpieczniejsze modele przypominają klatki kennelowe i obudowują całą przestrzeń, w jakiej znajduje się pies. Klatki transportowe pozwalają psu przybrać dogodną pozycję oraz znacznie ograniczają jego poruszanie się po pojeździe.

Bezpieczeństwo w transporterach Hubun

Nasz sklep oferuje produkty tylko i wyłącznie sprawdzonych oraz renomowanych producentów. Transportery dla psa to akcesoria dbające o bezpieczeństwo oraz spokój zarówno Twój, jak i Twojego pupila. 

Transport psa powinien być wygodny i bezpieczny. Nie ryzykuj i sprawdź przygotowane przez nas propozycje!