Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Usuwanie plam i zapachów małych ssaków

Liczba produktów: 3

Domowe zwierzęta dają nam wiele radości. Mało wymagający chomik czy puchaty królik to przy tym znakomity towarzysz dzieci. Dzięki nim mali opiekunowie uczą się odpowiedzialności, empatii, troski o innych. Minusem posiadania uroczych czworonogów jest nieprzyjemna woń ich odchodów. Problem ten skutecznie rozwiązuje neutralizator zapachu zwierząt.

Dlaczego potrzebny jest nam neutralizator zapachów zwierząt?

Większość ssaków, nawet tych najmniejszych, jest w stanie opanować sztukę korzystania z kuwety. Łatwiej nauczyć tej czynności królika niż świnkę morską, niemniej domowe czworonogi mają zwykle instynktowną potrzebę załatwiania potrzeb fizjologicznych w określonym miejscu. Niestety każdemu może zdarzyć się – w stresie czy w chorobie – „wypadek”, po którym konieczne jest usuwanie zapachu zwierząt z tapicerek mebli czy parkietu.

Neutralizator zapachów dla królika, świnki morskiej…

O ile stosunkowo łatwo jest wywabić świeże plamy moczu z rozmaitych powierzchni (detergenty skutecznie rozpuszczają jego pigment), o tyle nieprzyjemna woń potrafi utrzymywać się tygodniami. Odpowiadają za nią kryształki kwasu moczowego, które rozkładają się w reakcjach enzymatycznych. Taki efekt zapewnia neutralizator zapachu zwierząt w sprayu. Dzięki odpowiedniemu składowi nie przykrywa on przykrych woni, lecz likwiduje ich przyczynę.

Pochłaniacz zapachów do klatki chomika, szczura…

Nawet jeśli czworonożny pupil bezbłędnie trafia do swojej toalety, problemem pozostaje nieprzyjemny zapach, jaki wydobywa się z jego klatki czy akwarium i roznosi się po mieszkaniu. Trudno uniknąć go nawet przy regularnym wietrzeniu pomieszczeń i częstej wymianie ściółki. Jej świeżość skutecznie przedłuża neutralizator zapachów. Gryzonie zyskują przy tym bardziej higieniczne podłoże, a my mamy mniej pracy i wydatków związanych z utrzymaniem go w czystości. Wystarczy dosypać do ściółki preparat w postaci granulek.