Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Rolki do sierści, szczotki i rękawice

Liczba produktów: 4

Rolka, rękawica lub szczotka do wyczesywania psa to bardzo ważne wyposażenie właścicieli czworonogów. Dbałość o stan skóry pupila jest kluczowa i znacząco wpływa na komfort życia – zarówno jego, jak i domowników. Sierść osiadająca na tapicerkach, ubraniach, dywanach to coś, z czym trzeba się mierzyć. Na szczęście z pomocą przychodzą różnego rodzaju akcesoria, dzięki którym pozbywanie się sierści jest sprawne i skuteczne.

Wyczesywanie sierści psa

Regularne czesanie psa to najlepszy sposób na zminimalizowanie liczby wszędobylskich włosów w mieszkaniu, na ubraniach, w samochodzie. Pozbywanie się sierści przy użyciu wygodnej rękawicy, rolki lub szczotki jest proste i może też stać się przyjemnym rytuałem. Jeśli tego nie lubią, ważne jest, aby kojarzyły ten rytuał z czymś przyjemnym. Można wspomóc się przysmakami, które uatrakcyjnią cały proces. Trzeba też dostosować szczotkę do długości włosia psa. Bardzo ostra sprawdzi się w przypadku długiej i gęstej sierści, natomiast dla psów krótkowłosych idealna będzie delikatna rękawica.

Usuwanie sierści z tapicerek, dywanów i ubrań

Sprzątanie psiej sierści to niekończąca się opowieść. Trzeba to robić systematycznie i często. Dlatego wielorazowego użytku i dobrej jakości rolka do zbierania włosów i sierści z ubrań i tapicerek jest niezbędna. Pamiętajmy jednak, że regularne czesanie psiaka znacznie ograniczy ilość sierści osiadającej w mieszkaniu czy na tapicerce samochodu. Znacząco też poprawi komfort życia psiaka. Włosy, które nie zostają wyczesane, mogą powodować swędzenie, a w skrajnych przypadkach również powstawanie stanów zapalnych i chorób skóry. Rękawice świetnie sprawdzą się w przypadku dużych psów. Bardzo szybko i przyjemnie usuwają sierść zarówno z psa, jak i ubrań czy dywanów.