Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Rolki do sierści, szczotki i rękawice

Liczba produktów: 3


Usuwanie sierści psa

Rolki do sierści, szczotki i rękawice

Rolka, rękawica lub szczotka do wyczesywania psa to bardzo ważne wyposażenie właścicieli czworonogów. Dbałość o stan skóry pupila jest kluczowa i znacząco wpływa na komfort życia – zarówno jego, jak i domowników. Sierść osiadająca na tapicerkach, ubraniach, dywanach to coś, z czym trzeba się mierzyć. Na szczęście z pomocą przychodzą różnego rodzaju akcesoria, dzięki którym pozbywanie się sierści jest sprawne i skuteczne. Istotne będzie jednak to, abyś dobierał produkty konkretnie do rodzaju sierści psa, jak również, żebyś tego typu zabiegi przeprowadzał systematycznie.

Wyczesywanie sierści psa

Regularne czesanie psa to sposób na zminimalizowanie liczby wszędobylskich włosów w mieszkaniu, na rzeczach, czy w samochodzie. Pozbywanie się sierści przy użyciu wygodnej rękawicy, rolki lub szczotki jest proste i może stać się przyjemnym rytuałem. Jeśli Twój pupil tego nie lubi, ważne będzie, aby kojarzył ten rytuał z czymś przyjemnym. Można wspomóc się przysmakami, które uatrakcyjnią cały proces.

Trzeba też dostosować szczotkę do długości włosia psa. Bardzo ostra sprawdzi się w przypadku długiej i gęstej sierści, natomiast dla psów krótkowłosych sprawdzi się delikatna rękawica, a w przypadku ras, w których trzeba wyczesać podszerstek, warto sięgnąć po furminator. Dzięki takim zabiegom sierść Twojego pupila będzie miękka i błyszcząca, ale to nie wszystko.

Przeprowadzając systematycznie takie działania, sprawisz, że pies będzie lepiej funkcjonował, a jego skóra będzie zdrowsza i mniej podatna na powstawanie stanów zapalnych czy swędzenie. Co ważne, aby zmniejszyć ilość niechcianej sierści, warto psa wyczesywać jak najczęściej, w niektórych przypadkach nawet codziennie. Pomocne w ograniczeniu ilości sierści w domu, może być również przyjrzenie się diecie psa i dodanie do niej składników, które będą miały wspomagać sierść.

Usuwanie sierści z dywanów i innych powierzchni

Sprzątanie psiej sierści to niekończąca się opowieść. Trzeba to robić systematycznie i często. Dlatego wielorazowego użytku i dobrej jakości rolka do zbierania włosów i sierści z ubrań i tapicerek jest niezbędna. Pamiętajmy jednak, że regularne czesanie psiaka znacznie ograniczy ilość sierści osiadającej w mieszkaniu czy na tapicerce samochodu.

Jeśli musisz usunąć psią sierść z dużej powierzchni, możesz zastosować specjalny odkurzacz do sierści, który będzie miał dużą siłę ssącą. Jeżeli jest to np. koc, możesz go później wrzucić do pralki. Warto skorzystać wówczas ze specjalnych kulek do prania zbierających sierść z pranych rzeczy. Chcesz usunąć sierść psa z ubrań, albo mebli tapicerowanych? Jednym z domowych sposobów będzie wykorzystanie zwilżonych gumowych rękawiczek, którymi przejedziesz po czyszczonej powierzchni.

Na niewielkich powierzchniach możesz wykorzystać taśmę malarską lub samoprzylepną. Przy większych, lepiej sprawdzą się rolki z taśmą klejącą lub rzepem. Za to usuwanie sierści psa z dywanu, będzie łatwiejsze, jeśli wykorzystasz odkurzacz z turboszczotką. Jako właściciel psa, powinieneś znać sprawdzone sposoby na to, jak skutecznie usunąć sierść z dywanu, pościeli czy tkanin.

Wałki ze szczotkami, rolki do ubrań czy kule do prania, to tylko jedne z wielu możliwości usuwania futra. Pamiętaj jednak, że jeśli Twój pupil gubi jej dużo i to poza okresem linienia, może to oznaczać problemy ze zdrowiem, co warto skonsultować z weterynarzem. On również może podpowiedzieć, jakie akcesoria do wyczesywania sierści z psa będą odpowiednie dla Twojego pupila, jak również powie, o czym powinieneś pamiętać przy szczotkowaniu psa, aby była to obopólna przyjemność.