Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Papugi dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania potrzebują odpowiednio zbilansowanej diety. Ważnym jej elementem są witaminy. Sprawdź, jakie suplementy dla papug znajdują się w naszej ofercie i dlaczego powinien spożywać je Twój pierzasty pupil.

Suplementy dla papug – wapno

Najczęściej wybieranymi suplementami dla papug są te bogate w wapń. Do wyboru są różne ich rodzaje, opracowane na bazie naturalnej kredy pastewnej. Przykładowo:

- z kawałkami muszli, które wspomagają rozcieranie pokarmu w żołądku,
- wzbogacone pomarańczą, jabłkami, co dodatkowo podkręca walory smakowe,
- wzbogacone nasionami czarnuszki, co stanowi dodatkowe źródło witamin i minerałów.

Dobrze, jeśli suplementy dla papug mają postać kostki, którą dzięki zawieszce można mocować do prętów klatki. Forma podania to dodatkowy atut – umożliwia ścieranie dzioba, który przerośnięty, zaburza pobieranie pokarmu i poruszanie się zwierzęcia. W naszym sklepie dostępne są różnej pojemności suplementy dla papug – jedna kostka lub dwie.

Suplementy dla papug z wapniem wykazują pozytywny wpływ na ich zdrowie. Odgrywają istotną rolę we wzroście tych ptaków, zmniejszając ryzyko rozwoju zaburzeń układu kostnego, takich jak krzywica czy karłowatość. Jego niedobór może doprowadzić do osłabienia i łamliwości kości oraz niedorozwoju. Suplementy dla papug z wapniem to niezastąpiony element ich jadłospisu. Pierwiastek ten jest konieczny do budowy skorupek jaj podczas lęgów i zdrowych piór w okresie pierzenia się.

Jakie witaminy dla papug wybrać?

W ofercie znajduje się szeroki wybór zestawów minerałów i witamin dla papug, które wzmacniają ich odporność. W sposób szczególny wskazane są w okresie okołolęgowym, pierzenia się i odchowu młodych, czyli zwiększonego zapotrzebowania na te substancje. Proponujemy specjalny dodatek w płynie do pokarmu dla kanarka, papugi falistej czy nimfy.

Należy też wspomnieć o suplemencie dla papug, jakim jest węgiel. Wykazuje on właściwości absorpcyjne wobec toksyn. Jest niezastąpiony w zaburzeniach układu pokarmowego. Nie tylko łagodzi biegunki czy zatrucia, ale i usprawnia pracę przewodu pokarmowego.