Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Woreczki na psie odchody – biodegradowalne, z łopatką, zapachowe

Liczba produktów: 30


Worki na psie odchody

Worki na psie odchody – biodegradowalne, z łopatką, zapachowe

Worki na psie odchody to obowiązkowy ekwipunek podczas spaceru z czworonogiem. Sprzątanie po swoim psie, zwłaszcza w miejscach publicznych, powinno być odruchem wynikającym ze społecznej świadomości oraz odpowiedzialności. Odchody są źródłem zarazków i ich pozostawianie może mieć szczególnie niebezpieczne konsekwencje, gdy będą się one znajdowały w miejscach takich jak place zabaw czy parki.
 
Po psie trzeba sprzątać w każdym miejscu, także w czasie spaceru w lesie, dlatego warto mieć przy sobie worki na psie odchody. Można je trzymać w specjalnym etui przyczepionym do smyczy lub swojego paska czy torebki. Woreczki na kupy to świetne rozwiązanie, które znacznie ułatwia sprzątanie w czasie spaceru z psem. Takie worki wykonane są z wytrzymałej i szczelnej folii, dlatego w sposób higieniczny posprzątasz nieczystości po swoim pupilu.
 
Czasami znajdziesz wydzielone miejsca, w których znajduje się toaleta dla psa, jednak jeśli ich nie ma, należy mieć pod ręką worki na odchody, aby nie zostawiać bałaganu po swoim pupilu. Tym bardziej, że niechęć do zbierania psich nieczystości może się zakończyć otrzymaniem mandatu.

Jakie korzyści daje sprzątanie po psie?

Stosując woreczki na odchody i je sprzątając, masz również możliwość obserwacji jego stanu zdrowia. Monitorując stan psiego kału, jesteśmy w stanie ocenić, czy nie znajduje się w nim krew, pasożyty i czy Twój czworonożny przyjaciel nie ma biegunki. To bardzo ważne informacje, które pozwolą szybko zareagować na wszelkiego rodzaju nieprawidłowości.

Mając dzieci, od małego pokażesz im, jak ważna jest higiena i czystość, również w przypadku znajdujących się pod naszą opieką czworonogów. Z kolei szeroki wybór woreczków na odchody dostępnych z ciekawym nadrukiem na przykład psich łap może zachęcić dziecko, aby wyrzuciło go do kosza.

Rodzaje worków na psie odchody

Biodegradowalne worki na odchody psa to nieco droższe, ale bardzo ekologiczne rozwiązanie, przyjazne dla środowiska. O środowisko dbasz również wówczas, gdy wybierasz woreczki dla psów papierowe lub kompostowalne. Bardzo przydatnym akcesorium są plastikowe pojemniki na woreczki na psie odchody, które można przymocować do smyczy na przykład za pomocą specjalnego regulowanego gumowego paska. Często mają też odblaski, co podnosi ich użyteczność w czasie nocnych spacerów i zwiększa bezpieczeństwo.

Taki pojemnik na worki na odchody sprawdzi się szczególnie podczas deszczu, bo będzie stanowił dla nich skuteczną ochronę. Biodegradowalne i kompostowalne worki na psie odchody wykonane są m.in. ze skrobi kukurydzianej, co sprawia, że biodegradacja następuje w bardzo krótkim czasie, a jednocześnie są one przyjazne środowisku. W naszej ofercie można znaleźć również bezzapachowe worki na kupy, jak i zapachowe worki na odchody. Można też kupić je wraz z łopatką do zbierania odchodów. Takie woreczki na psie kupy sprzedawane są w rolkach, a jedna rolka może zawierać na przykład 20 szt. pojedynczych torebek na psie odchody.

Gdzie wyrzucić woreczek z psimi kupami?

Zużyty worek na psie odchody dobrze wyrzucać do przeznaczonych do tego pojemników, których jest sporo, zwłaszcza w większych miastach. Jeżeli nie masz możliwości zutylizowania go w ten sposób, możesz wyrzucić woreczek do pojemnika na odpady zmieszane lub do zwykłego ulicznego kosza na śmieci. Wybierając biodegradowalne woreczki, możesz wyrzucić psi kał razem z woreczkiem, a to dlatego, że z łatwością rozłoży się on w kompostowni. Producenci takich worków dla psów zapewniają, że są one wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska, co potwierdzają posiadane certyfikaty.