Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Zabawki dla małych ssaków

Liczba produktów: 41

Jakie zabawki kupić dla gryzoni i małych ssaków?

Nie tylko psy i koty uwielbiają się bawić. Mniejsze zwierzęta trzymane w domach również chętnie spędzają czas na harcach. Dlatego na rynku jest wiele zabawek dla chomika czy królika. Zobacz, na, co zwrócić uwagę, wybierając takie akcesoria dla gryzoni.

Jaką zabawkę kupić dla gryzonia bądź małego ssaka?

Dla chomika, świnki morskiej czy myszy najczęściej wybiera się kołowrotki. Jednak to nie jedyna zabawka dla tych zwierząt. Możesz zdecydować się na karuzele, kostki, piłeczki czy gryzaki, które zapewnią pupilowi rozrywkę. Ciekawym rozwiązaniem są także różnego rodzaju zabawki-kryjówki takie jak tunele, drewniane domki dla chomików czy hamaki. Zwierzak schowa się w nich ponadto i odpocznie.

Czym kierować się, wybierając zabawkę dla gryzonia?

Szukając zabawek dla swojego małego pupila, zwróć uwagę m.in. na materiał, z jakiego są one wykonane. Najlepiej postawić na naturalne, np. Drewno bądź sizal. Jeżeli decydujesz się na tworzywa sztuczne, zwróć uwagę, czy mają one odpowiednie atesty. Kolejną kwestią jest sposób wykończenia zabawki. Nie może ona mieć małych części, które zwierzę mogłoby połknąć. Należy też unikać ostrych rantów, o które pupil mógłby się zranić. Jeżeli decydujesz się na zabawki tekstylne, zwróć uwagę na rodzaj tkaniny, a także sposób szycia. Ściegi i materiały powinny być na tyle mocne, by zwierzak ich nie rozpruł. Jakość wykonania łączenia elementów jest szczególnie ważna w przypadku hamaków czy podwieszanych gniazdek. Nie zapomnij również o tym, że zabawka powinna być dostosowana do wielkości zwierzęcia, a także do specyficznych potrzeb jego gatunku. Dzięki temu jest większa szansa na to, że twój pupil zainteresuje się nią i będzie z niej korzystał.