Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Zabawki dla małych ssaków

Liczba produktów: 45

Zabawki dla gryzoni

Zabawka dla gryzonia – jak wybrać?

Nie tylko psy i koty uwielbiają się bawić. Mniejsze zwierzęta trzymane w domach również chętnie spędzają czas na harcach. Dlatego na rynku jest wiele zabawek dla chomika czy królika. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając takie akcesoria dla gryzoni.

Szukając zabawek dla swojego małego pupila, zwróć uwagę między innymi na materiał, z jakiego są one wykonane. Najlepiej postawić na naturalne – na przykład drewno bądź sizal. Jeżeli decydujesz się na tworzywa sztuczne, zwróć uwagę, czy mają one odpowiednie atesty. Kolejną kwestią jest sposób wykończenia zabawki. Nie może ona mieć małych części, które zwierzak mógłby połknąć. Należy też unikać ostrych rantów, o które pupil mógłby się zranić.

Jeżeli decydujesz się na zabawki tekstylne, zwróć uwagę na rodzaj tkaniny, a także sposób szycia. Ściegi i materiały muszą być na tyle mocne, by zwierzak ich nie rozpruł. Jakość wykonania łączenia elementów jest szczególnie ważna w przypadku hamaków czy podwieszanych gniazdek. Nie zapomnij również o tym, że zabawka powinna być dostosowana do wielkości zwierzęcia, a także do specyficznych potrzeb jego gatunku. Dzięki temu jest większa szansa na to, że twój pupil zainteresuje się nią i będzie z niej korzystał.

Zabawki dla gryzoni – kołowrotki

Gryzonie to zwierzaki, z którymi najczęściej kojarzą nam się kołowrotki. Kołowrotek to świetny gadżet do zabawy dla małych gryzoni, takich jak myszoskoczki, myszy, szczury oraz chomiki. To bardzo ważne, aby kołowrotek był dopasowany do rozmiaru Twojego zwierzaka. Zbyt mały kołowrotek spowoduje, że zwierzak będzie w nim biegał w nienaturalnej pozycji, co może prowadzić do bólów i problemów z kręgosłupem, a w dłuższej perspektywie nawet do zwyrodnień.

Jeżeli nie wiesz, jaki rozmiar kołowrotka wybrać dla Twojego pupila, to lepiej zdecyduj się na większy rozmiar. Nie ma określonej zasady dotyczącej tego, jak duży powinien on być. Do wyboru są kołowrotki wykonane z metalu, plastiku oraz drewna. Pamiętaj o tym, aby był on solidnie zamontowany – wtedy będzie bezpieczny dla Twojego futrzaka. Warto też zwrócić uwagę na odgłos, jaki wydaje podczas pracy – ważne jest, aby nie wydawał zbyt głośnych dźwięków.

Zabawki dla gryzoni – domki i tunele

Każde zwierzątko powinno mieć też swoje bezpieczne miejsce, w którym będzie spędzać czas. W klatce dla gryzoni i królików warto więc umieścić też akcesoria takie jak drewniany domek czy też tunel. Taki tunel pełni też funkcję zabawki, gdyż odwzorowuje on warunki naturalne danego zwierzaka. Jest to świetne rozwiązanie dla gryzoni takich jak świnka morska, szynszyla czy koszatniczka. W domku oraz tunelu wykonanym z naturalnego drewna można ułożyć przysmaki, dzięki którym nagrodzimy pupila za chęci korzystania z atrakcji.

Gryzonie, które uwielbiają się wspinać, z pewnością docenią akcesoria takie jak drabinki, linki, półki czy też mostki. Świetną opcją będzie też hamak dla gryzonia – takie hamaki można kupić w sklepie zoologicznym lub zrobić samemu z bezpiecznego dla futrzaka materiału. Dzięki takim produktom aktywny zwierzak będzie mógł lepiej poznawać świat i zużywać swoją energię na interesujące go aktywności. 

Aktywność w życiu każdego gryzonia jest bardzo ważna, jednak musimy pamiętać także o tym, aby zapewnić mu odpowiednie miejsce na wypoczynek. Małe zwierzątka spędzają dużo czasu w ciągu dnia na odpoczynek, dlatego wygodne legowisko będzie z pewnością niezbędnym elementem wyposażenia klatki.