Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Zabawki dla psa – jakie są rodzaje?

Liczba produktów: 252
Każdy pies potrzebuje zabawy. Ważne jednak, aby była ona dostosowana do jego możliwości, wieku, poziomu aktywności fizycznej i zapewniała stymulację intelektualną oraz angażowała ruchowo. Sprawdź, jakie zabawki dla psa warto wybrać.

Zabawki do rzucania i ciągnięcia dla psa

Bez wątpienia największą kategorią zabawek dla psa są te do rzucania i ciągnięcia. Dużą popularnością cieszą się piłki. Dostępne są w wersji ze sznurka, gumowe, baseballowe, z wypustkami, piszczące i wiele innych w różnych rozmiarach dostosowanych do wielkości psa. Inne popularne zabawki do rzucania, to frisbee, ring czy zabawki sznurkowe, które mogą służyć również do przeciągania. Najbardziej znany spośród nich to sznur z supłami lub sznur zakończony piłką.

Gryzaki dla psa

Gryzaki dla psa to zabawki łączące w sobie wiele ważnych funkcji. Po pierwsze, pomagają w czyszczeniu zębów i usuwaniu kamienia. Po drugie, pozwalają złagodzić dolegliwości towarzyszące wymianie uzębienia u szczeniaków. Po trzecie, są doskonałym sposobem na wyładowanie energii. Dostępne są zabawki o różnych kształtach, np. kości, zabawnego zwierzaka, sztangi czy ekspandera, w rozmaitych kolorach, z możliwością uzupełniania smakołykami, piszczące, a nawet specjalnie wyprofilowane.

Pluszaki dla psa

Wśród zabawek dla psów nie może zabraknąć pluszaków. Służą przede wszystkim do przytulania, ale i szarpania czy ciągnięcia. W wielu z nich ukryta jest dodatkowo piszczałka, która pobudza do zabawy. Pluszaki dla psów muszą być pozbawione wszelkich plastikowych czy innych twardych małych elementów, którymi zwierzę mogłoby się zadławić. Dostępne są w wielu kolorowych wersjach i kształtach, np. kaczki, kury, ośmiornicy, baranka, bobra, ptaszka, rybki.

Gry dla psa

Gry to inteligentne zabawki dla psa, które mają go zmusić do myślenia. W większości przypadków opierają się na regule „znajdź i zjedz”. Pozwalają zająć psa na dłuższy czas. Przykładem tego typu zabawek edukacyjnych dla psów są różnego kształtu i rozmiaru maty węchowe czy kongi, w których chowa się smaczki. Ciekawe są także tunele czy tace z dołkami przykryte małymi pokrywkami, w których również umieszcza się psie pyszności.