Jesteś szczęśliwym posiadaczem papugi falistej, kanarka, a może gwarka? Być może planujesz zakup takiego zwierzęcia dla siebie? Oprócz podstawowych akcesoriów zastanów się również nad zabawkami dla ptaków, które pozwolą im na różne aktywności. Zobacz, na jakie produkty warto zwrócić szczególną uwagę, a także czym się kierować podczas zakupów.

Jakie są najpopularniejsze zabawki dla ptaków?

Jedną z podstawowych rzeczy, które powinny znaleźć się w ptasiej klatce, są żerdki. Wybierając tego rodzaju produkt, zwróć uwagę na jego szerokość oraz wielkość. Istotny jest także materiał, z jakiego jest on wykonany. Najlepiej wybierać modele drewniane lub wykonane z bezpiecznego sznurka.

Jeśli chcesz zapewnić swojemu pupilowi więcej rozrywki, pomyśl nad zakupem takich zabawek jak huśtawki czy „łamigłówki”. Sprawdzą się też wszelkie zabawki z kilkoma elementami, które zainteresują na dłużej twojego zwierzęcego przyjaciela. Zobacz m.in. wiszące zabawki z elementami drewnianymi, wiklinowymi oraz wykonanymi ze sznurka.

O czym należy pamiętać, wybierając zabawki dla ptaków?

Wybierając akcesoria, które mają umilić czas twojemu pupilowi, postaw przede wszystkim na bezpieczeństwo. Zdecyduj się na odpowiedni materiał i sposób wykończenia. Najlepiej wybierać zabawki drewniane, wiklinowe, ewentualnie z elementami ze sznurka. Pamiętaj, aby nie miały ostrych krawędzi, aby zwierzę nie zraniło się o nie. Nie zapominaj także o rozmiarze. Powinien być dostosowany do rozmiarów zwierzęcia. Zabawka nie może też zawierać elementów na tyle małych, by ptak mógł je przez przypadek połknąć.