Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Jak każde zwierzę, także domowe mruczki potrzebują zabawy, aby prawidłowo się rozwijać i uatrakcyjnić sobie wolne chwile. Ciekawą propozycją są zabawki interaktywne dla kota, czyli takie, które aktywnie oddziałują na bawiące się zwierzę. To doskonała forma nauki poprzez zabawę. Sprawdź, jakie interaktywne zabawki dla kota warto wybrać.

Mata interaktywna dla kota

Ciekawą propozycją jest aktywizująca mata węchowa. Ukrywa się w niej przysmaki, które zwierzę ma wyszukać i wyciągnąć. Mapa interaktywna doskonale rozwija narząd węchu i zmusza do wysiłku intelektualnego. To doskonałe akcesorium dla kotów, które jedzą zbyt łapczywie. Mapa pozwala na wolniejsze spożywanie pokarmów. Dostępna jest w różnych wzorach i kolorach. Warto wspomnieć w tym miejscu o innej zabawce wykorzystującej przysmaki – kiwaczku. Wystarczy napełnić go przysmakiem. Zwierzę, bujając kiwaczek, stopniowo opróżnia pojemniczek.

Mysz interaktywna dla kota – rodzaje

Mysz to bez wątpienia najbardziej popularna kocia zabawka. W naszym sklepie można wybierać spośród różnego rodzaju myszek. Proponujemy przykładowo:

- myszkę z piórkami, którą można wypełnić kocimiętką,
- myszkę z dzwonkiem w drucianej piłce,
- nakręcaną myszkę,
- myszkę na gumce do zawieszenia na framudze.

Mysz interaktywna to dla kota gwarancja wielogodzinnej zabawy. Dzięki niej mruczek nie będzie się nudził, kiedy zostanie sam w domu na długi czas. Zabawka pobudza instynkt i rozwija zdolności łowieckie zwierzęcia.

Zabawki interaktywne dla kota – co wybrać?

Dużą popularnością wśród interaktywnych zabawek dla kotów cieszą się gry edukacyjne. W ofercie są m.in. zabawki w formie labiryntu, w którym chowa się smakołyk. Aby go zdobyć, zwierzę musi aktywnie używać łap lub pyska. Kolejną propozycją jest zręcznościowa karuzela z piłeczkami. Między dwoma talerzami znajduje się piłka, którą kot popycha i tym samym wprawia w ruch obrotowy. Piłeczka wykorzystana została też w zamkniętym torze. Poruszając się, aranżuje sytuację, która przypomina polowanie. Do powszechnie znanych zabawek interaktywnych dla kotów należy laser, za którego światełkiem podąża zwierzę. Warto przyjrzeć się też szeleszczącym, dzwoniącym i świecącym kongom. A to tylko wybrane propozycje spośród mnóstwa możliwości, jakie z pewnością przypadną do gustu niejednemu mruczkowi.