Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Zabawki interaktywne dla kota – jakie są do wyboru?

Liczba produktów: 16


Zabawki interaktywne dla kotów

Nowoczesne zabawki interaktywne dla kota – dlaczego warto je wybrać?

Jak każde zwierzę, także domowe mruczki potrzebują zabawy, aby prawidłowo się rozwijać i uatrakcyjnić sobie wolne chwile. Ciekawą propozycją są zabawki interaktywne dla kota, czyli takie, które aktywnie oddziałują na bawiące się zwierzę. To forma nauki poprzez zabawę, ale chęć zabawienia kota to niejedyny powód, dla którego warto je wybrać. Zabawka interaktywna dla kota jest źródłem radości nie tylko dla pupila, lecz również dla właściciela. Jakie jeszcze zadanie spełniają interaktywne zabawki dla kota?

Zabawka dla kota interaktywna to sposób na zajęcie kota, gdy nie ma Cię w domu. Zwierzak jest w stanie samodzielnie ją włączyć, na przykład dotknięciem łapą, dlatego zapewnia sam sobie rozrywkę. Każdy opiekun mruczka zdaje sobie sprawę z tego, że uciekająca zabawka dla kota jest czymś, za czym ich pupil przepada. Dzięki takiej formie zabawy bez Twojego udziału kot jest w stanie samodzielnie zaspokoić instynkt łowiecki – nie musi na Ciebie czekać przez cały dzień!

Zabawki edukacyjne i interaktywne dla kotów zapewnią stymulację umysłową, co sprawia, że mruczek... wolniej się starzeje! Stale pobudzany do działania mózg jest w stanie lepiej funkcjonować, nawet gdy zachodzą w nim zmiany starcze, czyli związane z podeszłym wiekiem. Co więcej, ruch i aktywność pozytywnie wpływają na wagę Twojego kota, chroniąc go przed otyłością i związanymi z nią chorobami.

Mata węchowa dla kota – interaktywna zabawka dla kota na karmę i przysmaki

Ciekawą propozycją jest aktywizująca mata węchowa. Ukrywa się w niej przysmaki, które zwierzę ma wyszukać i wyciągnąć. Mata interaktywna rozwija narząd węchu i zmusza do wysiłku intelektualnego. W efekcie kot ma imitację polowania, a jednocześnie jest w stanie najeść się zgodnie z naturalną potrzebą.

Wszelkie zabawki na smakołyki akcesoria dla kotów, które jedzą zbyt łapczywie. Mata pozwala na wolniejsze spożywanie pokarmów. Dostępna jest w różnych wzorach i kolorach. Warto wspomnieć w tym miejscu o innej zabawce wykorzystującej przysmaki – kiwaczku. Wystarczy napełnić go przysmakami dla kota lub karmą. Zwierzę, bujając kiwaczek, stopniowo opróżnia pojemniczek.

Myszka interaktywna dla kota – rodzaje

Zabawki dla kota interaktywne to również wszelkiego rodzaju myszki. Mogą być zaczepione na drapaku albo ukryte w torze do zabawy. Ich zadaniem jest stymulować Twojego pupila do polowania i wysiłki. Sprawdzą się również dla mruczków niechętnych do zabawy – część z nich wypełniona jest kocimiętką! Mysz interaktywna to dla kota gwarancja wielogodzinnej zabawy. Dzięki niej mruczek nie będzie się nudził, kiedy zostanie sam w domu na długi czas. Zabawka pobudza instynkt i rozwija zdolności łowieckie zwierzęcia.

Zabawki edukacyjne dla kota – sprawdź, co wybrać dla pupila!

Dużym zaufaniem wśród interaktywnych zabawek dla kotów cieszą się gry edukacyjne. Zabawki edukacyjne dla kota występują m.in. w formie labiryntu, w którym chowa się smakołyk. Aby go zdobyć, zwierzę musi aktywnie używać łap lub pyska. Kolejną propozycją jest zręcznościowa karuzela z piłeczkami. Między dwoma talerzami znajduje się piłka, którą kot popycha i tym samym wprawia w ruch obrotowy. Piłeczka wykorzystana została też w zamkniętym torze. Poruszając się, aranżuje sytuację, która przypomina polowanie. 
 

Do powszechnie znanych zabawek interaktywnych dla kotów należy laser, za którego światełkiem podąża zwierzę. Pamiętaj jednak, że dla zdrowia swojego pupila powinieneś po takiej zabawie nagrodzić go przysmakiem! Warto przyjrzeć się też szeleszczącym, dzwoniącym i świecącym zabawkom, które zachęcają kocię do aktywności i zabawy w polowania.