Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Zadbaj o zdrowie kota – suplementy

Liczba produktów: 4

Na rynku znajdziesz bogatą ofertę produktów, które pomogą Ci zatroszczyć się o zdrowie kota. Dostępne są witaminy dla kota w płynie i w tabletkach, środki do pielęgnacji zębów, oczu i uszu, suplementy na stawy czy chore nerki. Sprawdź, które będą najlepsze dla Twojego pupila.

Suplementy dla kota na stawy

Koty to zwierzęta bardzo ruchliwe, dlatego należy zadbać o sprawność ich układu ruchu i wyposażyć się w preparat wspierający funkcjonowanie stawów. Najczęściej w składzie takich suplementów spotkać można glukozaminę, chondroitynę, kwas hialuronowy, czarci pazur czy MSM. Część z nich to składniki mazi i chrząstki stawowej, inne odżywiają stawy, zwiększają przenikanie substancji odżywczych do tkanek i wspomagają ruchliwość.

Zęby, oczy, uszy kota – jak o nie zadbać?

Zastanawiasz się, jak zadbać o zdrowie jamy ustnej swojego kota? Zdecyduj się na szczoteczkę i pastę dla kotów lub na specjalne przekąski oczyszczające zęby z kamienia, resztek pokarmu i bakterii. Warto też pamiętać o higienie uszu i oczu. Powinno się je przecierać specjalnymi płynami lub płatkami. Te do oczu nawilżają, łagodzą podrażnienia, usuwają nagromadzone zanieczyszczenia i chronią przed wysuszeniem. Z kolei akcesoria do uszu pomagają usunąć woskowinę, działają nawilżająco, osłonowo i łagodząco na ewentualne podrażnienia.

Suplementy diety dla kota z chorymi nerkami lub żołądkiem

Jeśli Twój kot zmaga się z chorobami nerek, w jego diecie powinny znaleźć się specjalne suplementy, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego. W ich składzie zazwyczaj jest wyciąg z żurawiny, który zwalcza szkodliwe bakterie z dróg moczowych, a tym samym zapobiega infekcjom, kwas hialuronowy, który osłania nabłonek pęcherza przed czynnikami drażniącymi oraz glukozamina działająca przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. W przypadku kotów z problemami żołądkowymi wskazana jest pełnowartościowa i zbilansowana karma, która dostarczy wszelkich niezbędnych składników odżywczych.

Wygląd skóry i futra a witaminy dla kota

Poruszając kwestię zdrowia kota, warto wspomnieć, że dostępna jest także oferta witamin i suplementów diety dla kotów, które poprawią ich ogólną odporność i wydolność. Dostępne są także preparaty przeznaczone do pielęgnacji sierści i skóry jak pasty na kule włosowe czy środki na podrażnienia skóry.