Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 99 zł

Chcesz, aby w Twoim akwarium rośliny były gęste i szybko rosły? Marzysz o tym, by wydobyć całą głębię koloru z ubarwienia ryb? Postaw na odpowiednie oświetlenie! 

Właściwe oświetlenie do akwarium 

Dobre oświetlenie akwarium jest niezwykle istotne. Dlaczego?  

  1. Oświetlenie akwariowe decyduje o wybarwieniu ryb. Im lepiej dobierzesz intensywność światła i temperaturę barwową, tym piękniejsze odcienie zieleni, żółci czy błękitu uzyskasz!
  2. Właściwy poziom światła przyspiesza fotosyntezę. Oznacza to, że rośliny w akwarium urosną szybciej i bardziej okazale.
  3. Jeśli planujesz akwarium morskie i hodowlę koralowców, to głównie od światła zależy nie tylko ich wybarwienie, ale przede wszystkim utrzymanie korali w dobrej kondycji. 

Odpowiednie światło w akwarium pozwoli Ci odtworzyć w salonie klimat Amazonki lub prawdziwą rafę koralową, pełną ryb w neonowych barwach. Taka ozdoba pokoju na każdym zrobi oszałamiające wrażenie! 

Co warto wiedzieć o temperaturze barwowej oświetlenia? 

Na początek przygody z akwarystyką, możesz wybrać świetlówki lub lampy LED emitujące światło o barwie 6500 K. Zyskasz wówczas główne oświetlenie akwarium o barwie światła dziennego, które podkreśli kolory ryb i roślin.   

Chcesz czegoś więcej? Dobierz temperaturę barwową do rodzaju akwarium: 

  • Świetlówki lub oświetlenie LED o barwie 8500 K zapewnią lepszy wzrost roślin. Wybierz je, jeśli planujesz aranżację akwarium, w którym pojawi się wiele liściastych gatunków;
  • Światło o barwie od 10 000 do 20 000 K jest bardzo mocne i imituje warunki na rafie koralowej. To niezastąpiony wybór do morskiego akwarium. 

 Jak dobrać świetlówki do akwarium? 

Jako główne oświetlenie do akwarium możesz wybrać świetlówki. Takie rozwiązanie od lat cieszy się popularnością wśród akwarystów. Przy pomocy świetlówek rozjaśnisz cały zbiornik, bez problemu dobierzesz też właściwy kolor światła. Podkreślisz barwy ryb i roślin oraz zapewnisz im idealne warunki do życia.  

Dzięki temu Twoje akwarium przez długi czas będzie zachwycało wyglądem! Nie będziesz też tracił środków na odżywki dla ryb i roślin – odpowiednio dobrane światło świetlówek wystarczy, by przyspieszyć ich wzrost i wzmocnić wybarwienie. 

Oświetlenie LED do akwarium  

Wybór oświetlenia LED do akwarium daje Ci wiele możliwości. Przy pomocy lamp LED stworzysz idealną imitację warunków panujących w rzece czy oceanie w ciągu dnia. Możesz też wybrać nocne oświetlenie LED, tworzące namiastkę światła księżyca. Takie rozwiązanie sprawi, że Twoje akwarium będzie wyglądało niesamowicie o każdej porze: zarówno za dnia, jak i w środku nocy.  

Lampy LED w akwarium możesz też połączyć ze specjalnym sterownikiem – symulatorem zmierzchu i świtu. Dzięki niemu moc światła będzie zmieniała się stopniowo. Ma to korzystny wpływ na ryby, które zwykle źle reagują na nagłe zmiany natężenia światła. 

Wśród wielu produktów dostępnych w sklepie Hubun znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do właściwego oświetlenia akwarium. Zamów wybrane świetlówki, a przekonasz się, jak odmienią wygląd Twojego akwarium.