Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Małe ssaki

Liczba produktów: 371

Małe ssaki są coraz chętniej wybieranymi pupilami domowymi. Chociaż żyją one znacznie krócej niż psy i koty, wymagają codziennej opieki. Aby spełnić ich potrzeby, zaopatrz się w odpowiednie akcesoria. Sprawdź, jak zapewnić ulubieńcowi wysoki komfort życia!

Jak wygląda wyprawka dla małych ssaków?

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem królika, świnki morskiej, chomika czy szczura, postaraj się zaspokoić ich potrzeby. Nie wystarczy, że kupisz karmę i przysmaki. Pamiętaj też o miseczkach, poidełku, ściółce, podkładzie do klatki czy sprayu do czyszczenia. Oprócz tego wzbogać wyprawkę o neutralizator zapachu, szczotkę, grzebień i nożyczki do pazurków. Jeśli masz szynszyla, szczura lub koszatniczkę, podaruj im pojemnik do kąpieli piaskowej. W ten sposób znacznie ułatwisz im czyszczenie sierści i pazurów.

Przydatne akcesoria dla małych ssaków domowych

Zastanawiasz się, co powinno znaleźć się w klatce świnki morskiej, królika czy fretki? Aby utrzymać ją w czystości, postaw w niej narożną toaletę. Takie akcesorium sprawdzi się również w przypadku chomika, myszy i koszatniczki. Nie tylko pozwala szybciej wyczyścić klatkę, lecz także przedłuża eksploatację ściółki.

Aby urozmaicić czas swojemu podopiecznemu, podaruj mu zabawki. Małe ssaki na pewno ucieszą się z kołowrotka, domku i gryzaków. Jeśli masz trochę wolnego miejsca, możesz rozłożyć na podłodze tunel – pluszowy lub nylonowy z futerkiem. A jeśli chcesz, żeby Twój pupil spokojnie odpoczął po zabawie, zawieś hamak lub połóż legowisko.

Szelki i transportery dla małych ssaków

Jeśli masz królika, szczura lub świnkę morską, możesz również pomyśleć o szelkach z elastyczną smyczą. Wspomniane akcesoria przydadzą Ci się wtedy, gdy będziesz chciał wyprowadzić pupila na spacer. Zanim jednak założysz mu szelki, upewnij się, że zostały one wykonane z oddychającego materiału i mają miękką wyściółkę. W ten sposób zyskujesz pewność, że nie powodują odparzeń ani nie podrażniają skóry.

W wyprawce dla małego ssaka powinien znaleźć się transporter. Dzięki niemu możesz bezpiecznie i wygodnie przewieźć swojego pupila. Poszukaj modelu z otwieraną górą, aby obserwować podopiecznego w czasie podróży. Otwory znajdujące się w górnej części transportera zapewniają swobodny przepływ powietrza.