Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Kołowrotek dla chomika

Liczba produktów: 2

Kołowrotek dla chomika

Kołowrotek dla chomika – dlaczego jest potrzebny?

Kołowrotek to niezwykle ważne akcesorium dla chomika. Tego rodzaju sprzęt pozwala mu zaspokoić potrzebę ruchu. Kołowrotek dla chomika musi być dobrany rozmiarowo do naszego pupila. Powinien być wykonany z bezpiecznego tworzywa (na wypadek odgryzienia i połknięcia jego elementu) oraz mieć zabezpieczenie chroniące przed ugrzęźnięciem lub zacięciem się zwierzęcia w mechanizmie. Właśnie taki kołowrotek dla gryzoni znajdziesz w sklepie Hubun.

W naturalnych warunkach chomik dziennie pokonuje dystans nawet do 5 km, w związku z tym dla prawidłowego rozwoju oraz dobrego samopoczucia potrzebuje on ruchu. Wypuszczanie chomika w domu, by biegał wszędzie tam, gdzie chce, jest niebezpieczne z kilku względów – przede wszystkim zwierzę może się gdzieś zaklinować, przegryźć kable, wejść do otworu wentylacyjnego albo po prostu uciec. Kołowrotek dla chomika syryjskiego i dżungarskiego wydaje się być najrozsądniejszym kompromisem w tej sytuacji. Bez aktywności zwierzątko może przybierać na wadze, co będzie bezpośrednio zagrażało jego zdrowiu i znacząco pogorszy samopoczucie.

Kołowrotek do klatki dla chomika – jaki wybrać?

Zanim kupisz kołowrotek dla chomika, zwróć uwagę na to, w jaki sposób można go zamontować. Występują bowiem modele, które mocuje się na boku klatki oraz zabawki wolnostojące. Te pierwsze są bardziej stabilne i mniej hałaśliwe. Cichy kołowrotek dla chomika to wygoda dla domowników, zwłaszcza jeśli klatka ze zwierzęciem znajduje się w salonie bądź w sypialni. 

Karuzela dla chomika musi być nie tylko stabilna, ale również bezpieczna w codziennym użytkowaniu przez małego gryzonia. Znawcy chomików zdecydowanie odradzają kołowrotki ze szczebelkami. Pędzący gryzoń może nie trafić w szczebelki w trakcie biegania i uszkodzić sobie łapkę. Bezpieczniejsze są kołowrotki dla chomika pełne, choć powinny mieć one lekko chropowatą powierzchnię. 

Miej na uwadzę to, że gryzonie lubią podgryzać elementy wyposażenia, dlatego kołowrotek powinien być wykonany z nietoksycznego tworzywa. Jeśli podoba Ci się plastikowy kołowrotek dla chomika sprawdź czy ma niezbędne atesty dopuszczające go do kontaktu z małymi zwierzętami. Możesz także zdecydować się na kołowrotek dla chomika z naturalnego drewna. Jego powierzchnia jest oszlifowana, a więc pozbawiona ostrych elementów, które mogłyby zranić chomicze łapki. 

Kołowrotek dla chomika – jaka średnica?

Bardzo ważną rzeczą przy wyborze koła do biegania jest jego wielkość. Zbyt obszerny bęben może sprawić, że wprawienie w ruch kołowrotka przez dla chomika będzie zbyt ciężkie. Z drugiej strony zabawka nie może być za mała – im koło jest mniejsze, tym chomik bardziej wygina swój kręgosłup, a to może doprowadzić do problemów zdrowotnych. Przyjmuje się, że kołowrotek dla chomika syryjskiego powinien mieć około 27 cm średnicy, natomiast akcesorium dla chomika dżungarskiego – 20 cm średnicy. W naszym sklepie znajdziesz właśnie takie kołowrotki, które zapewnią mnóstwo rozrywki dla chomików i myszy.