Zabawki i drapaki

Liczba produktów: 73

Zabawki i drapaki dla kota

Koty to zwierzęta energiczne, zabawowe, ale też lubiące odpoczywać biernie i obserwować, co dzieje się wokół. Na rynku znajdziesz duży wybór zabawek i drapaków dla kota.

Popularne zabawki dla kotów

Każdy kot, bez względu na wiek, powinien mieć zapewnioną możliwość zabawy. Ma ona bowiem duży wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne zwierzęcia. W zależności od możliwości i upodobań Twojego pupila na rynku jest kilka kategorii zabawek dla kotów. Bez wątpienia najbardziej popularną są wędki. Który z kotów nie spróbuje złapać skaczących na końcu wędki myszki, piórka czy sznureczka?

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się też zabawki interaktywne dla kotów. To różnego rodzaju gry i zabawki, które na wiele godzin zajmą Twojego pupila. Wiele spośród nich opiera swoje działanie o ukryty we wnętrzu smakołyk, który zachęca kota do zabawy. Do kategorii tej zaliczane są kultowe myszki (na baterie i nakręcane), które obudzą w kocie instynkt łowczy.

Zabawki dla każdego mruczka

Dużą grupę zabawek dla kota stanowią piłki. Zwierzę zaciekawią zwłaszcza te automatycznie poruszające się, wydające dźwięki czy świecące. Niewątpliwym hitem są tunele, dostępne w różnych rozmiarach, z bocznymi odgałęzieniami, szeleszczącym wnętrzem, który pobudza zwierzę. Nie tylko aktywizuje, ale i wspomaga ścieranie jego pazurków.

Dla kociąt doskonałą propozycją będą pluszaki. Są miękkie i lekkie, dzięki czemu zwierzę z łatwością je chwyci i podrzuci. A co zrobić, kiedy kot nie lubi się bawić? Z pomocą przychodzą zabawki dla kotów wypełnione kocimiętką. Zapach rośliny nakłoni do aktywności nawet najbardziej leniwe zwierzę.

Drapaki dla małych i dużych kotów

Akcesorium, które z pewnością przypadnie do gustu każdemu kotu, to drapak. Łączy on wiele funkcji. Po pierwsze pozwala na zabawę. Są modele wyposażone w różne zwisające z nich piórka, ptaszki czy piłki. Po drugie daje możliwość drapania i ścierania pazurów. Po trzecie drapaki mają czasem półki z legowiskiem, a nawet domkiem, co daje możliwość odpoczynku po zabawie. Wybierać możesz ponadto spośród modeli stojących na nóżce, do zawieszenia na ścianie oraz w formie stojaka.