Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Przysmaki dla psa

Liczba produktów: 148

Przysmaki dla psa

Dlaczego warto podawać przysmaki i przekąski psu?

Jedzenie jest silną motywacją dla każdego psa. To nieodłączny element w nauce nie tylko różnorakich sztuczek, ale również przy codziennym wychowaniu pupila. Smakołyki dla psów pomagają wzmocnić więź zwierzaka z właścicielem i wesprzeć zdrowie pupila. Co więcej, mogą stanowić uzupełnienie składników odżywczych oraz powodować redukcję kamienia nazębnego. W końcu kąski dla psa są też świetnym sposobem na rozpieszczenie czworonoga w przemyślany i zdrowy sposób.

Przysmaczki dla psa mogą być zdrowym uzupełnieniem karmy i wspomóc codzienne wychowanie Twojego psa. Szeroki wybór sprawia, że jako opiekun możesz kierować się nie tylko preferencjami czworonoga, ale i chęcią zapewnienia mu dobrej kondycji fizycznej. Wystarczy wybrać takie gryzaki dla psa, które zaspokoją jego potrzeby, a przy okazji nie wpłyną negatywnie na zdrowie.

Naturalne przysmaki dla psów – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Wybór przekąski dla psa powinien być podyktowany tym, co chcesz przez nią osiągnąć. Głównymi zasadami, jakimi powinieneś się kierować przy zakupie smakołyków, są prosty i naturalny skład oraz walory smakowe.

Jeśli chcesz wybrać przysmaki naturalne, dobrym wyborem będą naturalne, suszone przekąski dla psów. Są one dostępne w różnych wersjach smakowych; znajdziesz tutaj elementy z królika, łososia, ale i kaczki i innych ryb czy wołowiny i jagnięciny. Są to często kawałki mięsne albo podroby jak żwacze wołowe. Zdrowe przekąski dla psów możesz wybierać pod względem łatwości serwowania, ograniczeń psa, np. chorób dziąseł i zębów, a także preferencji dotyczących np. twardości.

Takie naturalne przekąski dla psa mogą mieć formę suszonych elementów ciał zwierząt albo składać się z kilku części. Dobrym przykładem są pałeczki dentystyczne, które mają formę np. suszonych uszu króliczych, wokół których owinięte są różne mięsa. Wybór przysmaków tego rodzaju sprawia, że Twój pies ma zdrową przekąskę bez barwników i konserwantów, pełną wartości odżywczych. Możesz zdecydować, czy ma być ona twardsza, czy raczej miękka, idealna dla szczeniąt.

Dlaczego warto dawać psu takie gryzaki? Zaspokajają naturalną potrzebę żucia, która pomaga pupilowi rozładować napięcie i frustracje. Dodatkowo wzmacniają więź i uspokajają czworonoga, przez co przydają się przy treningu samotnego zostawania w domu. Mogą też dostarczać dodatkowych kalorii i wspomagać zdrowie jamy ustnej.

Zdrowe smakołyki dla psa na trening

Na czas tresury lepiej wybrać drobne smaczki treningowe dla psa, tak zwane treserki, których pies nie musi długo gryźć. Dobrze też, gdyby nie miały dużej zawartości zbóż.  Zbożowe ciastka bardzo szybko napełnią żołądek Twojego pupila. Pamiętaj, że gdy tylko naje się do syta, traci zainteresowanie i motywację do dalszego treningu.

Wybierz smakołyki, które łatwo pokruszyć lub pokroić. Niektóre zwierzaki mają tendencję do połykania smakołyku od razu, dlatego warto poszukać takich, które nie będą też zbyt suche. Pies nie będzie musiał ich wtedy długo obgryzać, co ułatwi mu skupienie się na treningu.

Nie tylko treningowe smaczki dla psa – przysmaki do zadań specjalnych

Czasem warto sięgnąć po smaczki dla psów, które prócz zaspokajania naturalnych potrzeb pełnią też inną rolę. Mogą to być na przykład twarde przysmaki dla psów, których podawanie pozytywnie wpływa na zdrowie jamy ustnej psa. Często są to tak zwane gryzaki stomatologiczne czy przysmaki dentystyczne. Zawierają dodatek substancji, które ograniczają ryzyko powstawania kamienia i stanów zapalnych. Sprawdzą się zwłaszcza dla tych ras, które są predysponowane do tego rodzaju problemów ze zdrowiem.