Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Obcinacz do paznokci to jedno z podstawowych akcesoriów do pielęgnacji kotów, które nie wychodzą na dwór. U takich zwierząt proces naturalnego ścierania pazurów jest zaburzony i wymagają one przycięcia. Kot wychodzący na zewnątrz ściera swoje pazury podczas biegania, polowania czy wdrapywania się na drzewa. Sprawdź ofertę obcinaczek do pazurów dla kota.

Obcinacz do paznokci dla kota

W sprzedaży spotkać można wiele modeli obcinaczek do kocich pazurów. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na to, aby miały one ogranicznik, dzięki któremu ryzyko zbyt mocnego przycięcia pazura zostanie znacznie zredukowane. Nie bez znaczenia jest też materiał, z którego zostały przygotowane. Część tnąca powinna być ze stali nierdzewnej, a rączki pokryte materiałem antypoślizgowym. W ofercie dostępne są ponadto różne rozmiary obcinaczek do paznokci dla kota.

Nożyczki do kocich pazurów

Kolejnym akcesorium do obcinania kocich pazurów są nożyczki. Te dostępne są zazwyczaj w rozmiarach 8–8,5 cm. Przeznaczone są dla kotów, ale i dla małych psów, gryzoni czy ptaków. Ostrze powinno być wykonane ze stali nierdzewnej, która jest odporna na korozję i łatwa w utrzymaniu czystości. W sprzedaży spotyka się modele z rączkami pokrytymi gumą antypoślizgową.

Pilnik elektryczny do kocich pazurów

Alternatywą dla nożyczek i obcinacza do paznokci dla kota może być elektryczny pilnik. Urządzenie to jest wygodne w użyciu. Wybierając je, należy zwrócić uwagę na rodzaj zasilania, a w przypadku modelu na baterię – na czas pracy na jednym naładowaniu. Ważne, aby urządzenie było ciche, by nie wywoływało u zwierzęcia stresu. Przy wyborze należy zwrócić również uwagę na trwałość ściernicy.