Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Karma mokra dla psa

Liczba produktów: 198

Karma mokra dla psa

Jaką karmę mokrą dla psa warto wybrać?

Wokół sposobu żywienia psów nieustannie toczą się dyskusje. Wskazuje się, że jednym z optymalnych rozwiązań są mokre, pełnowartościowe karmy wysokiej jakości. Dostępnych jest wiele produktów o różnorodnym składzie. Czym zatem należy się kierować, aby mokra karma dla psa spełniła oczekiwania Twojego pupila? Czym wyróżnia się odpowiednia karma mokra dla psa alergika?

Mokre karmy dla psa – najważniejsze kwestie związane z wyborem

Producenci oferują wiele karm mokrych z różnorodnym składem oraz w różnej cenie. W miarę możliwości dobrze jest wybierać puszki, które zawierają jak najwięcej mięsa w składzie. Istotne jest, aby było to mięso mięśniowe z niewielkim dodatkiem podrobów. Składnikiem, którego należy natomiast unikać, są zboża. Dobrze jest też sprawdzić, czy karma nie zawiera wypełniaczy, które nie mają wartości odżywczych. Karmy mokre dla psów powinny być dobrane do wieku zwierzęcia, gdyż inne zapotrzebowanie energetyczne ma szczeniak, a inne dorosły pies. Pamiętaj, aby gramaturę opakowania dobierać do wagi i sposobu karmienia zwierzaka. Na rynku dostępne są puszki o różnej objętości – wybierz taką, by w miarę możliwości po otwarciu była ona zużyta w ciągu jednego dnia.

Warto również podawać psu co jakiś czas inny rodzaj mięsa. Indyk, kurczak czy wołowina to dobre wybory, ponieważ zawarte są w nich składniki odżywcze. Taki mix smaków sprawi, że czworonóg będzie chętnie zaglądał do swojej miski. Pamiętaj również o tym, że jeśli do tej pory Twój zwierzak jadł suchą karmę, to powinno się ją stopniowo zastępować mokrą, aby nie wywoływać u pupila poczucia gwałtownej zmiany. Jego układ pokarmowy mógłby na to źle zareagować.

Możesz również zastanawiać się nad tym, czy lepsza będzie karma z puszki, czy mokra karma dla psa w saszetkach. Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, natomiast niektórzy lubią zabierać tę drugą na podróż ze swoim czworonogiem. Mokra karma dla psa z dużą zawartością mięsa będzie lepsza względem produktów bazujących na zbożu.

Mokra karma hipoalergiczna dla psa alergika – jakie karmy specjalistyczne są dostępne?

Nie każda karma mokra dla psów będzie tolerowana przez Twojego zwierzaka. Dzieje się tak wówczas, gdy pies ma uczulenie lub wymaga specjalistycznej diety. Wówczas warto sięgnąć po mokre karmy specjalistyczne, np. po produkty hipoalergiczne, z oznaczeniem sensitive (na przykład karma hipoalergiczna dla psa mokra) czy dla psów po sterylizacji.

Dla psich alergików często dostępne są karmy z jednym rodzajem białka, co pozwala na ustabilizowanie diety. Niektórzy producenci oferują także produkty, które są przeznaczone dla psich seniorów i pupili z problemami zdrowotnymi, związanymi z nerkami czy układem trawiennym. Alergia jest problemem, którego nie warto bagatelizować. Dlatego też warto skontaktować się z weterynarzem i dowiedzieć się, jak powinna wyglądać zawartość karmy dla psa.

Dobrze zbilansowana dieta, bogata w niezbędne składniki odżywcze, przysłuży się Twojemu zwierzakowi. Jeśli Twój pupil ma problemy z jelitami, wówczas odpowiednia może być mokra karma dla psa z problemami jelitowymi, aby pozytywnie wpłynąć na jego zdrowie i dobre samopoczucie. Ciekawym przykładem może być mokra karma dla psa bez kurczaka i zbóż.

Dobra mokra karma dla psa w naszym sklepie zoologicznym

Miej również na uwadze to, że szczenię ma inne potrzeby niż duży pies. Z tego powodu powinieneś dostosować pokarm do wieku swojego pupila. Produkty przeznaczone dla najmłodszych czworonogów zazwyczaj oznaczone są jako mokra karma dla psa junior.

Szukasz dobrej karmy dla Twojego psa? Dobrym wyborem jest wysokiej jakości mokra karma dla psa. Senior i szczeniak na pewno ją docenią. W naszym sklepie internetowym znajdziesz produkty, które będą odpowiednie dla Twojego pupila. Zawsze podajemy informację o tym, z jakiego mięsa jest przygotowana dana karma, a także, dla jakiego wieku psa jest przeznaczona. Dzięki temu będziesz w stanie spełnić jego indywidualne potrzeby, a także zaspokoić zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze, witaminy i minerały.