Karma mokra dla psa

Liczba produktów: 393

Jaką karmę mokrą dla psa warto wybrać?

Wokół sposobu żywienia psów nieustannie toczą się dyskusje. Wskazuje się, że jednym z najlepszych rozwiązań są mokre, pełnowartościowe karmy wysokiej jakości. Dostępnych jest wiele produktów o różnorodnym składzie. Czym zatem należy się kierować, wybierając mokrą karmę dla swojego pupila?

Karmy mokre dla psa – najważniejsze kwestie związane z wyborem

Producenci oferują wiele karm mokrych z różnorodnym składem oraz w różnej cenie. W miarę możliwości dobrze jest wybierać puszki, które zawierają jak najwięcej mięsa w składzie. Istotne jest, aby było to mięso mięśniowe z niewielkim dodatkiem podrobów. Składnikiem, którego należy natomiast unikać, są zboża. Dobrze jest też sprawdzić, czy karma nie zawiera wypełniaczy, które nie mają wartości odżywczych. Karma powinna być dobrana do wieku zwierzęcia, gdyż inne zapotrzebowanie energetyczne ma szczeniak, a inne dorosły pies. Pamiętaj, aby gramaturę opakowania dobierać do wagi i sposobu karmienia zwierzaka. Na rynku dostępne są puszki o różnej objętości – wybierz taką, by w miarę możliwości po otwarciu była ona zużyta w ciągu jednego dnia.

Karmy dla psich alergików i nie tylko – jakie karmy specjalistyczne są dostępne?

Czasami okazuje się, że pies nie toleruje niektórych karm, ma uczulenie lub wymaga specjalistycznej diety. Wówczas warto sięgnąć po mokre karmy specjalistyczne, np. po produkty hipoalergiczne, z oznaczeniem sensitive czy dla psów po sterylizacji. Dla psich alergików często dostępne są karmy z jednym rodzajem białka, co pozwala na ustabilizowanie diety. Niektórzy producenci oferują także produkty, które są przeznaczone dla psich seniorów i pupili z problemami zdrowotnymi, związanymi z nerkami czy układem trawiennym.