Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Akcesoria do usuwania kleszczy – pęsety, kleszczołapki, pętle i szczypce

Bezpieczne usuwanie kleszczy wymaga ostrożności, ponieważ ważne jest, aby nie ścisnąć ani nie przerwać pajęczaka w trakcie wyciągania go ze skóry naszego pupila. Zabieg ten znacznie ułatwiają akcesoria, dzięki którym można zrobić to szybko, skutecznie, a co najważniejsze – prawidłowo.

Pęseta, pętla, płytka i szczypce do usuwania kleszczy

Kleszczołapka to bardzo przydatny gadżet, który pozwala na usunięcie kleszcza bez ściskania. Czemu jest to tak istotne? Podczas nieumiejętnego wyciągania kleszcza często dochodzi do ściśnięcia go, co może prowadzić do zakażenia. Tak samo groźne jest urwanie pajęczaka i pozostawienie jego głowy w ciele naszego pupila. Za pomocą kleszczołapki można przeprowadzić zabieg szybko i skutecznie. Obsługa tego prostego urządzenia jest bardzo intuicyjna, tak samo, jak w przypadku pętelki, szczypców i pęsety.

Jak usunąć kleszcza?

W zależności od tego, jakiego sprzętu używamy do usunięcia kleszcza, sposób postępowania będzie nieco inny. Ważne jednak jest, aby pewnie chwycić pajęczaka, ale nie za mocno, aby go nie ścisnąć ani nie przerwać. Po chwyceniu kleszcza trzeba go wyciągać, wykręcając do góry. Kleszcze trzeba usunąć możliwie jak najszybciej.

Sprawdzanie sierści w poszukiwaniu kleszczy

Kleszcze przed posiłkiem są maleńkie. Ich wielkość można porównać do ziarna sezamu. Kleszcze są brunatnobrązowe, co niestety utrudnia ich szybkie znalezienie na ciele psa lub kota. Regularne wyczesywanie sierści kota i psa pomaga w pozbywaniu się tych pajęczaków.

WAŻNE

Sprawdzaj sierść, pachwiny, okolice pyska, oczu i uszu oraz pod obrożą/szelkami naszych pupili po każdym spacerze w okresie od marca do października. Kleszcze żyją w trawach i krzewach o wysokości max. do 150 cm, więc nawet spacer po psim parku może skończyć się przyniesieniem do domu pajęczaków.